خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  بلاتکلیفی مریم بهرمن، پس از گذشت بیش از ۷۰ روز از زمان بازداشت

بلاتکلیفی مریم بهرمن، پس از گذشت بیش از ۷۰ روز از زمان بازداشت

خبرگزاری هرانا – مریم بهرمن، از فعالین حقوق زنان در شیراز که ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۰ در منزل توسط ماموران امنیتی بازداشت شده بود، کماکان در بلاتکلیفی به سر می برد.

به گزارش سحام نیوز، هنگام بازداشت مریم بهرمن ماموران با در دست داشتن حکم بازداشت و با “اتهام اقدام علیه امنیت ملی” به مدت سه ساعت منزل این فعال اجتماعی را بازرسی کرده و با ضبط برخی از اموال شخصی، وی را بازداشت نموده‌اند.

این در حالیست که بعد از گذشت ۷۱ روز از بازداشت وی، هنوز دلیل قانع کننده‌ای مبنی بر بازداشت وی به خانواده نامبرده ارائه نشده است.

خانم بهرمن بعد از بازداشت توسط ماموران به بازداشتگاه اطلاعات شیراز (پلاک صد) منتقل شده بود و پس از تحمل ۵۵ روز انفرادی در تاریخ ۱۳ تیرماه ۱۳۹۰ به کانون اصلاح و تربیت میانرود (بند زنان زندان شیراز) منتقل شده است. مریم بهرمن پس از انتقال به کانون اصلاح و تربیت، از سایر زندانیان جدا و همراه با یک زندانی دیگر در سلولی جداگانه زندانی هستند.

مریم بهرمن از بنیان‌گذاران سازمان مردم‌نهاد “انجمن زنان پارس” و از اعضای فعال “کمپین یک میلیون امضا” در استان فارس است.

هم‌چنین او عضو کمپین‌های “نه! به لایحه حمایت از مردان در خانواده”، “دفاع از حق ورود زنان به ورزشگاه‌ها” و “اعتراض به فشارهای غیرقانونی علیه فعالان جنبش زنان” است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید