خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۰, 19th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۴/۲۹ ساعت ۹:۰۶:۴۷

    خانه  > زندانیان  >  پگاه آهنگرانی اجازه گرفتن وکیل ندارد

پگاه آهنگرانی اجازه گرفتن وکیل ندارد

خبرگزاری هرانا – با گذشت دو هفته از ربایش و بازداشتِ پگاه آهنگرانی، هنرمند و بازیگر سینمای ایران، و اعلام نگهداری وی در سلولی انفرادی زندان اوین، منبع آگاه اعلام کرده اند که نیروهای امنیتی خانواده پگاه را تحت فشار قرار داده اند تا با رسانه‌ها گفت‌و‌گو نکنند و همزمان خبر رسیده است که این هنرمند بازداشتی، اجازه گرفتن وکیل ندارد.

به گزارش خبرگزاری آلمان، این منبع آگاه گفته است “در این مدت خانواده پگاه آهنگرانی به قوه قضاییه، نیروی انتظامی، اطلاعات، سپاه و… مراجعه می‌کرده و این نهادها از وضعیت خانم آهنگرانی اظهار بی‌اطلاعی می‌کرده‌اند… و اکنون به‌شدت تحت فشار هستند و مقام‌های امنیتی نیز اجازه گرفتن وکیل را نمی‌دهند.”

بر اساس این گزارش، ماموران امنیتی خانواده پگاه را شدیدا تحت فشار قرار داده‌اند تا برای او وکیل نگیرند و تنها چیزی که مسئولان قوه قضاییه گفته‌اند این است که شاید تا پنجشنبه دلیل دستگیری پگاه مشخص شود یا او بتواند وکیل بگیرد. البته این قول مسئولان قوه قضاییه جمهوری اسلامی است و معلوم نیست چه‌قدر می‌شود به آن اطمینان کرد.”

پگاه آهنگرانی روز یکشنبه ۲۶ تیرماه، در دومین تماس تلفنی با خانواده‌اش، با بیان این‌که هنوز تفهیم اتهام نشده و معلوم نیست به چه علت دستگیر شده، درباره وضعیتی که در آن قرار دارد گفته است: ” به‌تنهایی در یک سلول هستم.”

دادستانی تهران بازداشت پگاه آهنگرانی را، یک هفته پس از ناپدید شدن او در تاریخ دوشنبه (۱۸ ژوئیه/۲۷ تیر) تایید کرده بود.

فشار بر خانواده پگاه آهنگرانی

به گفته این منبع آگاه، نیروهای امنیتی خانواده پگاه آهنگرانی را از گفت‌و‌گو با رسانه‌ها منع کرده‌اند. این خویشاوند پگاه آهنگرانی در ادامه می‌گوید: “از همان موقع که خانواده پگاه دنبال کار او رفته‌اند، دائما این مسئله را به طور مستقیم و غیرمستقیم مطرح کرده‌اند که حتی صحبت معمولی با رسانه‌ها، جرم پگاه را بیشتر می کند.”

پگاه آهنگرانی کارگردان و بازیگر سینما، فرزند منیژه حکمت و جمشید آهنگرانی، دو سینماگر ایران است که ۱۹ تیرماه در منزل خود در تهران توسط عوامل حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی بازداشت و بعد از آن به اطلاعات سپاه تحویل داده شده است.

هم‌اکنون فیلم “ورود آقایان ممنوع” و “آقا یوسف” با بازیگری پگاه آهنگرانی در سینما‌های ایران در حال اکران است.

پگاه قرار بود از چهارم تا دوازدهم ژوییه به آلمان سفر کرده و در رابطه با جام جهانی فوتبال زنان برای شبکه دویچه وله، وبلاگ ‌نویسی کند، اما بنا به گزارش خبرگزاری آلمان، از سفرش نیز منصرف شده بود.

طی روزهای اخیر، بسیاری از مردم ایران در سینماهایی که فیلم های پگاه آهنگرانی اکران می شد حضور یافته و به شدت وی را تشویق می کردند.

در خبری دیگر اینکه مصطفی تاج‌زاده عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب، صبح سه شنبه به زندان اوین بازگشت، اما وی در آخرین روز از مرخصی خود و در حمایت از پگاه آهنگرانی به دیدن فیلم «ورود آقایان ممنوع» با بازی این هنرمند حامی جنبش سبز رفت.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید