خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۰, 23rd of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۴/۲۷ ساعت ۱۰:۲۹:۲۰

    خانه  > زندانیان  >  فاطمه رهنما، تنها زندانی سیاسی زن در تبعید محروم از مرخصی

فاطمه رهنما، تنها زندانی سیاسی زن در تبعید محروم از مرخصی

خبرگزاری هرانا – فاطمه رهنما، تنها زندانی سیاسی زن دو سال از حق مرخصی محروم بوده است .او تنها زندانی سیاسی زن است که درزندان سپیدار اهواز در تبعید به سر می برد.

به گزارش کلمه، فاطمه رهنما برای گذراندن مدت ده سال حبسش به زندان سپیدار اهواز تبعید شده است. این در حالی است که خانواده رهنما در اصفهان زندگی می کنند. فاطمه رهنما به دلیل ابتلا به سرطان شرایط بسیار ناگواری را در این زندان که شرایط بهداشتی و رفاهی بسیار نامناسبی دارد سپری می کند. در این زندان، زندانیان از داشتن آب سالم و بهداشتی محروم اند این زندانی با وجود بیماری سختش از دوا و درمان مناسب نیز محروم است.خانواده او به شدت نگران وضعیت او هستند.

با این همه هر بار مسوولان دادستانی تهران و مقاماات قضایی با مرخصی او مخالفت می کنند و برای درمان نیز به او مرخصی پزشکی نمیدهند.

فاطمه رهنما در دهه شصت و در سن ۱۹ سالگی به سه سال و نیم زندان به علت هواداری از یک سازمان سیاسی محکوم شده بود که نهادهای امنیتی از این مساله استفاده کرده و از او به عنوان کسی که سابقه همکاری با سازمان منافقین دارد، یاد کرده بودند. فاطمه رهنما در دادگاه تمامی اتهامات خود از جمله ارتباط و هواداری با سازمان منافقین را رد و تاکید کرده است که در همه این سالها کوچکترین ارتباطی با این سازمان نداشته است.با این همه قاضی پیرعباسی رییس شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب او را به ده سال حبس محکوم کرد . او همچنین یک سال از حبس خود را در سال ۸۸ در بند نسوان زندان اوین گذارند. او تاکنون از مرخصی استفاده نکرده است.A

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید