خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۰, 21st of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۴/۲۵ ساعت ۱۹:۱۶:۰۹

    خانه  > زندانیان  >  بهاره هدایت، مهدیه گلرو و عاطفه نبوی به مرخصی آمدند

بهاره هدایت، مهدیه گلرو و عاطفه نبوی به مرخصی آمدند

خبرگزاری هرانا – بهاره هدایت، مهدیه گلرو و عاطفه نبوی از فعالین دانشجویی، عصر امروز برای اولین بار از زمان بازداشت تاکنون به مرخصی آمدند.

به گزارش دانشجونیوز، این فعالین دانشجویی در حالی برای گذراندن مرخصی از زندان آزاد شده اند که پیش از این از حق تماس تلفنی و مرخصی محروم بوده اند. بهاره هدایت با وثیقه ٧٠٠ میلیون تومانی و مهدیه گلرو با وثیقه ١۵٠ میلیون تومانی برای ۴ روز به مرخصی آمدند. هم چنین عاطفه نبوی نیز امروز برای گذراندن مرخصی از زندان آزاد شد.

بهاره هدایت عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت، در زمستان سال ۸۸ بازداشت و به اتهام “اجتماع و تبانی علیه نظام”، “توهین به رهبری”، “توهین به رئیس‌جمهوری” و “تبلیغ علیه نظام” و “اقدام علیه امنیت ملی از طریق برگزاری تجمع ۲۲ خرداد سال ۸۵” به ۹سال و نیم حبس تعزیری محکوم شد.

مهدیه گلرو، فعال دانشجویی و عضو شورای دفاع از حق تحصیل نیز که ١١ آذر ٨٨ بازداشت شد، فروردین ٨٩ به اتهام “تبلیغ علیه نظام و تجمع و تبانی به قصد بر هم زدن امنیت ملی” به دو سال و چهار ماه حبس تعزیری محکوم شد. این حکم در مرداد ٨٩، از سوی شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر تهران به دو سال زندان کاهش یافت.

گفتنی ست بهاره هدایت و مهدیه گلرو به همراه مجید توکلی در دادگاهی دیگر به دلیل انتشار مطالبی از داخل زندان به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به شش ماه زندان دیگر محکوم شدند.

شایان ذکر است که پیش از این فعالان دانشجویی، بهزاد نبوی‌، محسن میردامادی‌، فیض‌اله عرب‌سرخی‌، مسعود لواسانی، عبدالله رمضانزاده از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب و جواد امام و مسعود لواسانی برای گذراندن مرخصی از زندان آزاد شدند‌.

گفته می شود این مرخصی ها به علت سالروز تولد امام دوازدهم شیعیان بوده است.

 

*توضیح ضروری: خبر مرخصی “عاطفه نبوی” که از سوی وبسایت دانشجو نیوز منتشر شده است، صحت نداشته و تکذیب شده است. این زندانی سیاسی کماکان در زندان به سر می برد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید