خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز جمعه ۲۴ تیر ۱۳۹۰, 22nd of May 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۴/۲۴ ساعت ۷:۴۶:۴۷

    خانه  > زندانیان  >  مرخصی لیلا توسلی، از بازداشت شدگان عاشورای ٨٨ از زندان اوین

مرخصی لیلا توسلی، از بازداشت شدگان عاشورای ٨٨ از زندان اوین

خبرگزاری هرانا – لیلا توسلی، از فعالان ملی- مذهبی و شاهد یکی از فجایع عاشورای ٨٨ که از سیزده آذر ماه سال گذشته در زندان اوین به سر می‌برد، شامگاه پنجشنبه بیست و سوم تیرماه ١٣٩۰ به مرخصی آمد.

به گزارش جرس، بدنبال اعلام قرار وثیقه برای بهاره هدایت، لیلا توسلی و مهدیه گلرو در صفحه فیس بوک امین احمدیان، روز گذشته لیلا توسلی به مرخصی آمد ولی همچنان از زمان مرخصی بهاره هدایت و مهدیه گلرو خبری در دست نیست. دوستان و خانواده زندانیان که دو روز گذشته ساعت‌ها در مقابل زندان اوین در انتظار عزیزانشان بوده‌اند، علت این تعلل در مرخصی را به رغم وثیقه‌های سنگین چهارصد میلیون تومانی و هفتصد میلیون تومانی نمی‌دانند.

یکی از نزدیکان بهاره هدایت با تایید خبر مرخصی لیلا توسلی به جرس گفت: احتمالا بهاره و مهدیه گلرو روز شنبه به مرخصی می‌آیند.

لیلا توسلی، شاعد عینی حوادث عاشورای سال ٨٨ در میدان ولیعصر بود، که به دلیل اعلام شهادت در مورد زیر گرفته شدن یکی از شهروندان معترض توسط خودروی نیروی انتظامی به دو سال زندان محکوم گردید.

توسلی که سال گذشته زندگی مشترک خود را با یک وکیل دادگستری آغاز کرده بود، پس از عاشورای تهران، مدتی را در بند ۲۰۹ اوین زندانی بوده است.

وی همچنین فرزند مهندس محمد توسلی و خواهر‌زاده دکتر ابراهیم یزدی (هر دو از رهبران نهضت آزادی ایران) است که در دادگاهی به ریاست قاضی مقیسه (شعبه ٢٨) که تنها ۲۰ دقیقه طول کشیده بود، به دو سال حبس تعزیری محکوم شد.

شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران، لیلا توسلی را به اتهام حضور در راهپیمایی ۲۵ خرداد و روز عاشورا و با تأکید بر مصاحبه وی با رسانه‌های بیرون از کشور، به عنوان شاهد عینی کشته شدن یکی از شهروندان تهرانی توسط خودرو نیروی انتظامی و عبور از پیکر وی، به استناد ماده ۶۱۰ قانون مجازات و با رعایت ماده ۴۶ قانون مجازات به تحمل دو سال حبس تعزیری محکوم کرده بود که عینا در دادگاه تجدید نظر تایید شد.

این درحالی بود که طی ماههای، هیچ دادگاهی برای محاکمه عاملان شهادت شهرام فرجی‌زاده و دیگر شهروندان و معترضان در عاشورای تهران تشکیل نشده، ولی شاهد ماجرا به جرم شهادت دادن در زندان به سر می‌برد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید