خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۰, 25th of June 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۴/۲۲ ساعت ۱۷:۱۸:۰۵

    خانه  > زندانیان  >  بازگشت حسن یونسی فرزند وزیر اطلاعات دولت اصلاحات به زندان

بازگشت حسن یونسی فرزند وزیر اطلاعات دولت اصلاحات به زندان

خبرگزاری هرانا – حسن یونسی، وکیل دادگستری و فرزند وزیر اطلاعات دولت اصلاحات برای سپری نمودن دوران حبس یکساله خود روز شنبه به زندان بازگشت.

به گزارش تحول سبز، حسن یونسی که با وجود ابراز تمایل برای بر عهده گرفتن وکالت برخی از زندانیان سیاسی پس از کودتای انتخاباتی با کارشکنی‌های قوه قضاییه هرگز موفق به دفاع از فعالین جنبش سبز نشد، به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام و اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم در دادگاه بدوی از سوی شعبهٔ ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه به یک سال حبس تعزیری و ۶ میلیون جریمه نقدی بدل از ۲ سال حبس و ۵ سال محرومیت از حرفه وکالت محکوم شده بود که این حکم با فشار مقامات امنیتی و قضایی در دادگاه تجدید نظر هم تایید شد.

گفتنی است وی پیش از این نیز یکبار در اول اسفندماه سال گذشته و به اتهام شرکت در تجمعات آن روز بازداشت و به بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات منتقل شده بود که پس از پایان بازجویی‌ها و با پرداخت وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی در اوایل خرداد ماه به صورت موقت آزاد شد.

این فعال سیاسی در جریان برگزاری دادگاههای نمایشی نیز با نگارش مطالبی در وبلاگ شخصی خود انتقادات تندی را متوجه قوه قضاییه و نیروهای امنیتی نمود که باعث شد تا وبلاگ او به دستور کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه مسدود شود.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید