خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ بلاتکلیفی ایوب پورفتحی، دانشجوی دانشگاه شیراز

هرانا؛ بلاتکلیفی ایوب پورفتحی، دانشجوی دانشگاه شیراز

خبرگزاری هرانا – ایوب پورفتحی دانشجوی دانشگاه شیراز علی رغم گذشت قریب به پنج ماه، هم چنان در بلاتکلیفی و در بازداشت موقت به سر می برد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، خبرگزاری حقوق بشر ایران، ایوب‌پور فتحی که پس از مرگ مشکوک حامد نورمحمدی، دانشجوی دانشگاه شیراز بازداشت شد، ۹۰ روز اولیه بازداشت خود را بدون هیچ قرارِ قانونی در بازداشتگاه اطلاعات شیراز معروف به پلاک ۱۰۰ گذراند و در سکوت رسانه‌ای شدید‌ترین شکنجه‌ها را متحمل شد.
به گفتهٔ یکی از نزدیکان وی، که در عادل آباد به ملاقات وی رفته، آثار شکنجه همچنان بر بدن وی مشهود است.

پور فتحی هم اکنون با قرار بازداشت موقت، در زندان عادل آباد شیراز به سر می‌برد و با وجود طولانی شدن بازداشت، مسئولان دادگاه انقلاب شیراز، از بررسی پروندهٔ او و تعیین تکلیف در این مورد خودداری می‌ورزند.

اتهامات وی “اقدام علیه امنیت ملی”، “فعالیت تبلیغی علیه نظام”، “نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی” و “توهین به مسئولان نظام” عنوان شده است. این در حالی است که ایوب پورفتحی در موقع بازداشت در منزل پدری و در گچساران بوده است و در یک سال گذشته نیز به علت بازداشت قبلی‌اش هیچ فعالیت سیاسی نداشته است.

شایان ذکر است که ایوب پورفتحی در ۱۳ آبان ۸۸ نیز بازداشت شده بود که در ‌‌نهایت پس از ۵ ماه بازداشت از زندان عادل آباد آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید