خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۰, 22nd of May 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۴/۱۳ ساعت ۱۰:۴۸:۱۲

    خانه  > زندانیان  >  ایوب قنبر پوریان با وضعیت روحی نامناسب در رجایی شهر زندانی است

ایوب قنبر پوریان با وضعیت روحی نامناسب در رجایی شهر زندانی است

خبرگزاری هرانا – ایوب قنبر پوریان زندانی گمنام حوادث انتخابات، که در مدت زندانی بودنش چند بار خودکشی کرده همچنان با وضعیت روحی نامناسب در زندان رجایی شهر زندانی است .وی به دلیل فشارهای وارده در زندان بویژه به خطر تحمل طولانی مدت انفرادی دچار مشکلات روحی و روانی فراوان شده است.

به گزارش خبرنگار کلمه، قنبر پوریان که در یکی از راهپیمایی های مسالمت آمیز پس از انتخابات بازداشت شده است از خرداد سال ۸۸ در زندان است . او کارگری بود که برای کارهای ساختمانی از یکی از روستاهای استان لرستان به تهران آمده بود تا کمک خرج خانواده اش باشد . ایوب سرپرست خانواده اش است، چرا که پدرش سالها پیش فوت کرده است. او سرانجام در فروردین امسال از بند ۳۵۰ زندان اوین به زندان رجایی شهر منتقل شد .

او در مدت زندانی بودنش در بنذ ۳۵۰ چند بار اقدام به خودکشی کرد اما با کمک هم بندانش از مرگ نجات یافت این جوان ۲۰ ساله به مشکلات روحی و بیماری افسردگی مبتلا است .

زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ در مدت زندانی بودن ایوب بارها با نوشتن چندین نامه به مسوولان قضایی و شرح دادن وضعیت وخیم جسمانی او ، خواستار آزادی هرچه سریع تر وی شدند.آنها در نامه های خود تاکید می کردند که ایوب از نظر جسمی و روحی به شدت بیمار شده است و هرچند هم بندانش تمام سعی خود را برای محافظت از وی به کار گرفته اند اما مراقبت از وی خیلی دشوار شده و مسوولیت هرگونه اتفاقی برای وی با مسوولان قوه قضاییه ایران است. آنها همچنین پرسیده بودند او چگونه با چنین شرایطی قادر است امنیت ملی یک نظام را تهدید کند که از آزادی اش ممانعت می کنید؟

اما مسوولان قضایی نه تنها هرگز به این درخواستها پاسخی ندادند که او را به زندان رجایی شهر نیز منتقل کردند ، زندانی که از نظر شرایط رفاهی وضعیت بدتری هم دارد . وی اکنون در این زندان نیز وضعیت مناسبی ندارد .

ایوب قنبرپوریان ، ۲۰ ساله و اهل یکی از روستاهای کوهدشت لرستان است که در تهران به عنوان کارگر ساختمان مشغول به کار بوده است .

وضعیت جسمانی و روحی او در این یک سال اخیر بسیار نامناسب بوده است اما با این حال دادستان تهران و مسوولان زندان با مرخصی او هر بار مخالفت کرده اند.

 

ایوب که نزدیک به دو سال است ، زندانی است تنها چند بار توانسته با خانواده و بستگان خود ملاقات کند، چرا که خانواده اش در شهرستان زندگی می کنند و به خاطر مشکلات شدید مالی به سختی امکان سفر را پیدا می کنند. قنبرپوریان به دلیل از دست دادن پدرش، سرپرست خانواده بوده و در تمام ماه های گذشته ،خانواده او با مشکلات مالی فراوان دست به گریبان بوده اند..

 

او اوایل فروردین ماه سال ۱۳۹۰ به همراه هادی حسینی که به اتهام همکاری با القاعده بازداشت شده از زندان اوین به زندان رجایی شهر کرج تبعید شد .

وی اکنون به اتهام اخلال در نظم و اقدام علیه امنیت ملی به سه سال و چهار ماه حبس محکوم شده و در سالن ۱۲ بند ۴ زندان رجایی شهر حتی از حق تماس تلفنی با خانواده اش هم محروم است .

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید