خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز سه شنبه ۷ تیر ۱۳۹۰, 27th of October 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۴/۰۷ ساعت ۱۴:۰۸:۰۲

    خانه  > زندانیان  >  پایان اعتصاب غذای زندانیان رجایی شهر کرج

پایان اعتصاب غذای زندانیان رجایی شهر کرج

خبرگزاری هرانا – شش زندانی سیاسی اعتصاب کننده در رجایی شهر کرج امروز به اعتصاب غذای خود پایان دادند.

به گزارش کلمه، ۶ زندانی سیاسی زندان رجایی شهر کرج که از روز پنج شنبه در حمایت از زندانیان بند ۳۵۰ اوین دست به اعتصاب غذا زده بودند، امروز و پس از صدور بیانیهٔ ۱۲ زندانی اوین اعتصاب خود را شکستند.

کیوان صمیمی، عیسی سحر خیز، مسعود باستانی، علی عجمی، جعفر اقدامی و حشمت الله طبرزدی شش زندانی سیاسی رجایی شهر کرج هستند که اعلام کرده بودند تا زمانی که همراهانشان در بند ۳۵۰ اوین در اعتصاب غذا هستند با آنان همراه خواهند بود و اعتصاب می‌کنند.

بر اساس اخبار و گزارش‌ها در این مدت عیسی سحر خیز و مسعود باستانی راهی بهداری زندان شدند که باستانی یک شب را نیز در بهداری گذرانده بود.

لازم به ذکر است که ۱۲ زندانی سیاسی بند ۳۵۰ زندان اوین در اعتراض به جان باختن هدی صابر و هاله سحابی از روز شنبه دست به اعتصاب غذای نامحدود زده بودند. خانواده‌های این زندانیان گفته بودند که این زندانیان خواهان معرفی و مجازات عاملان قتل هدی صابر و هاله سحابی هستند و مسولان باید به این خواسته توجه کرده و از رخداد فاجعه‌ای دیگر جلوگیری کنند.

روز گذشته اعتصاب کنندگان اوین با صدور بیانیه‌ای ضمن اعلام پایان اعتصاب غذای خود نوشته‌اند: اکنون ما اعتصاب کنندگان در پاسخ به پیام‌های محبت آمیز و ضمن ابراز احترام و تشکر از ایشان، اعلام می‌داریم که شب یکشنبه ۵ تیرماه ۱۳۹۰ به اعتصاب غذای خود پایان داده‌ایم. بدون شک این پایانی بر اعتراض‌های مدنی نسبت به نقض حقوق بشر و مظالم صورت گرفته نخواهد بود و اعتراض مردم سبز ایران تا دستیابی کامل به حقوق و آزادی‌های فردی و اجتماعی خود ادامه خواهد داشت.

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید