خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۶ تیر ۱۳۹۰, 15th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۴/۰۶ ساعت ۸:۰۶:۱۹

    خانه  > زندانیان  >  بازگشت دو زندانی اعتصاب کننده زندان اوین از بیمارستان به بند ۳۵۰

بازگشت دو زندانی اعتصاب کننده زندان اوین از بیمارستان به بند ۳۵۰

خبرگزاری هرانا – قربان بهزادیان نژاد و مهدی کریمیان اقبال ، دو تن از زندانیان اعتصاب کننده زندان اوین که دیروز به دلیل وخامت حالشان به بیمارستان مدرس منتقل شده بودند، پس از دریافت کمک های پزشکی دوباره به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل شدند .

به گزارش خبرنگار کلمه ، قربان بهزادیان نژاد، مشاور میرحسین موسوی و مهدی کریمیان اقبال، فعال سیاسی، دو زندانی سیاسی هنوز هم به همراه ۱۰ زندانی دیگر این بند در اعتصاب غذا هستند و بعد از بازگشت از بیمارستان هم به اعتصاب غذای شان ادامه دادند .

این زندانیان ۲۸ خرداد در اعتراض به مرگ هاله سحابی و هدی صابر دست به اعتصاب غذا زدند.این دوزندانی . در مرحله نخست برای گرفتن کمک های پزشکی به بهداری اوین منتقل شدند و در نهایت غروب شنبه (چهارم تیرماه ) با همراهی تعداد زیادی از ماموران امنیتی به بیمارستان مدرس تهران انتقال پیدا کرده اند.

پیش از این محسن امین زاده، معاون وزارت خارجه دولت خاتمی ، یکی دیگر از اعتصاب کنندگان اوین به دلیل نامساعد بودن حالش به بیمارستان مدرس منتقل شد.خانواده امین زاده موفق شدند که با کسب مجوز از دادستان تهران وی را به بیمارستان قلب تهران منتقل کنند و در حال حاضر امین زاده در بیمارستان قلب تهران بستری است.

همچنین طبق خبرهای رسیده از زندان رجایی شهر ،امروز مسعود باستانی و عیسی سحر خیز دو زندانی و روزنامه نگار دربند نیز به بهداری زندان منتقل شده اند .از روز پنج شنبه ۶ زندانی زندان رجایی شهر نیز به جمع زندانیان اعتصاب کننده اوین پیوستند .

کیوان صمیمی، علی عجمی، جعفر اقدامی و حشمت الله طبرزدی چهار زندانی سیاسی دیگر زندان رجایی شهر کرج هستند که اعلام کردند تا زمانی که همراهانشان در بند ۳۵۰ اوین در اعتصاب غذا هستند با آنان همراه خواهند بود و اعتصاب می کنند. آنها از ۲ تیر اعتصاب غذای خود را آغاز کرده اند

پیش از این نیز،عبدالله مومنی، بوالفضل قدیانی و بهمن احمدی امویی در هفتمین روز اعتصاب غذای خود در بند ۳۵۰ با مشکلات شدید جسمی مواجه شده و برای دریافت کمک های پزشکی به بهداری زندان اوین منتقل شده اند.عبدالله مومنی در هشتمین روز اعتصاب غذای خود نیز به بهداری اوین منتقل شده است.

خانواده های زندانیان اعتصاب کننده در اوین به شدت نگران سلامت عزیزان خود هستند و جمعی از آنها در گفت و گو با کلمه گفته اند که انتظار دارند دادستان تهران که مسوول مستقیم سلامت زندانیان است زودتر به موضوع رسیدگی کند.

براساس همین گزارش، سایر اعتصاب کنندگان بند ۳۵۰ اوین نیز در شرایط مشابهی به سر می برند و اوضاع جسمی اغلب آنها نامساعد گزارش می شود.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید