خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۳ تیر ۱۳۹۰, 16th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۴/۰۳ ساعت ۱۰:۰۷:۳۸

    خانه  > زندانیان  >  نگرانی از وضعیت سید مصطفی تاج زاده

نگرانی از وضعیت سید مصطفی تاج زاده

خبرگزاری هرانا – خانواده سید مصطفی تاج زاده هنوز از محل نگهداری وی بی اطلاع  هستند.

به گزارش تحول سبز، مصطفی تاج زاده که برای ۵ روز به مرخصی آمده بود در حالی به زندان بازگردانده شد که روز پیش از بازگشت به علت ضعف جسمی زیر سرم بود.

وی که از ۷ ماه پیش و در اعتراض به برخوردهای غیرقانونی صورت گرفته روزه دار بوده است پیش از بازگشت به زندان نیز اعلام کرده بود که در صورت عدم انتقال به بند ۳۵۰ و استمرار نگهداری در شبه انفرادی ایزوله روزه های اعتراضی خود را از سر خواهد گرفت. خواسته های وی برای پایان دادن به روزه های اعتراضی، برخورداری از حقوق عادی یک زندانی مانند ملاقات و تماس های تلفنی منظم، انتقال به بند عمومی و دسترسی به حداقل امکانات پزشکی مورد نیاز عنوان شده است.

این در حالی است که به گفته پزشکان تاج زاده به دلیل روزه داری مداوم به شدت ضعیف شده است و به دلیل آرتروز شدید گردن که باعث فشار بر روی نخاع وی شده است نیاز فوری به انجام فیزیوتراپی مستمر دارد که مسئولین پرونده وی تا کنون پاسخ روشنی به این درخواست نداده اند.

انتقال غیرقانونی تاجزاده به شبه انفرادی ایزوله در حالی است که طبق قانون وی بایستی برای گذراندن ۶ سال مدت محکومیت خود مانند دیگر زندانیان سیاسی به بند ۳۵۰ اوین منتقل شود که این امر تا به حال محقق نشده است و مسئولین زندان به شدت تحت فشار هستندتا از تماس وی با دیگر زندانیان سیاسی و عادی جلوگیری نمایند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید