خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۲ تیر ۱۳۹۰, 22nd of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۴/۰۲ ساعت ۱۱:۲۸:۰۹

    خانه  > زندانیان  >  انتقال علی پورسلیمان، معلم زندانی، به بند ۳۵۰ زندان اوین

انتقال علی پورسلیمان، معلم زندانی، به بند ۳۵۰ زندان اوین

خبرگزاری هرانا – علی پور‌سلیمان، عضو شورای مرکزی سازمان معلمان، بعد از دو هفته حبس در بند دو الف سپاه، سرانجام به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل شد.

به گزارش کلمه، وی که ۱۲ خرداد ماه سال جاری دستگیر شده بود، سرانجام بعد از مدتی بازجویی به بند ۳۵۰ منتقل شد. آقای پورسلیمان صبح روز ۱۲ خرداد در حالی که از کوه پیمایی در کوه‌های کلک‌چال تهران به منزلش بر می‌گشت، توسط نیروهای لباس شخصی محاصره و پس از ضرب و شتم، بازداشت شد؛ به طوری که هنوز آثار ضرب و شتم بر بدن این زندانی مشهود است.

وی مسئول کمیته تشکیلات سازمان معلمان ایران است که غیر از فعالیتهای صنفی برای معلمان، هیچ فعالیت سیاسی دیگری نداشته است.

این معلم زندانی ۲۳ اسفند سال ۸۵ نیز به همراه اعضای تشکل‌های صنفی معلمان و پس از شرکت در تجمعات اعتراضی معلمان در مقابل مجلس بازداشت و به این خاطر به یک سال حبس تعلیقی و تبعید از محل خدمت اصلی‌اش محکوم شد. بازجویان سپاه او را به تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبری متهم کرده‌اند.

پورسلیمان دبیر زبان انگلیسی منطقه ۹ آموزش و پرورش تهران و دارای فوق لیسانس مدیریت آموزشی است. او سال‌هاست وبلاگی به نام “سخن معلم” را نیز مدیریت می‌کند.

این معلم، بعد از تبعید، برای تدریس به اسلامشهر تهران منتقل شد. نوشتن مقالات انتقادی در زمینه نظام آموزش و پرورش ایران در برخی رسانه‌ها، از دیگر فعالیت‌های این معلم زندانی است.

خانواده پورسلیمان خواستار آزادی او با قید وثیقه یا کفالت هستند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید