خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۰, 18th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۳/۲۹ ساعت ۱۳:۴۹:۵۰

    خانه  > زندانیان  >  ضرب و شتم اشکان ذهابیان و انتقال وی به زندان متی کلای بابل

ضرب و شتم اشکان ذهابیان و انتقال وی به زندان متی کلای بابل

خبرگزاری هرانا – اشکان ذهابیان پس از تحمل ۴۳ روز حبس در سلول انفرادی در بازداشتگاه اداره اطلاعات ساری (شهید کچویی) به زندان متی کلای بابل منتقل شد. عضو شورای عمومی دفتر تحکیم هم اکنون در بند سارقین زندان بابل نگهداری می‌شود.

به گزارش دانشجونیوز، آقای ذهابیان عضو سابق شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد و عضو ستاد دانشجویی مهدی کروبی در انتخابات سال ۸۸ می‌باشد که ۱۲ اردیبهشت ماه سال جاری در حالی که جهت اجرای مدت حبس شش ماهه‌اش به زندان مراجعه کرده بود، توسط ماموران امنیتی برای بار سوم بازداشت و به سلول انفرادی زندان اداره اطلاعات ساری منتقل شد.

یکی از نزدیکان آقای ذهابیان در این رابطه به دانشجونیوز گفته است: «در ۴۳ روز نگهداری اشکان در بازداشتگاه اطلاعات ساری وی ضرب و شتم شده است. اشکان مورد انواع شکنجه‌های روحی و جسمی قرار گرفته و برای چندین روز از تلفن و ملاقات محروم بوده است.» ‏

وی همچنین افزود: «پرونده جدیدی برای اشکان در دادسرای انقلاب ساری تشکیل شده است. اشکان در رابطه با پرونده قبلی‌اش به صورت غیابی و در حالیکه از حق داشتن وکیل محروم بوده است، به شش ماه حبس تعزیری محکوم شده بود که اکنون با انتقال وی به زندان متی کلا بابل این مدت در حال سپری شدن است.»

این فرد نزدیک به پرونده آقای ذهابیان نسبت به صدور حکم غیابی، بازداشت‌های غیر قانونی و خودسرانه، ضرب و شتم در حین بازجویی و نگهداری وی برای مدت طولانی در سلول انفرادی اعتراض کرد. ‏

شایان ذکر است اشکان ذهابیان، در ۲۶ خرداد ۱۳۸۸، تنها ۴ روز پس از انتخابات جنجال برانگیز ریاست جمهوری در ایران همراه با ضرب و شتم منجر به بیهوشی توسط نیروهای انصار بابل، برای اولین بار بازداشت شد.

این دانشجوی محروم از تحصیل پس از آن در تاریخ ۱۲ آبان‌‌ همان سال و در آستانه روز دانش آموز با اتهام تشکیل اتحادیه انجمن‌های اسلامی شمال کشور برای بار دوم بازداشت شد و دادگاه انقلاب بابل به صورت غیابی حکم ۶ ماه حبس تعزیری برای او صادر کرد.

این عضو دفتر تحکیم وحدت در تاریخ ۱۲ اردیبهشت سال جاری در حالی برای سومین بار بازداشت شد که خود را برای اجرای حکم ۶ ماهه‌اش معرفی کرده بود. وی روز ۲۳ خرداد ۱۳۹۰ بعد از تحمل ۴۳ روز انفرادی به زندان متی کلای بابل برای اجرای حکمش منتقل شد. ‏

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید