خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۰, 16th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۳/۲۶ ساعت ۱۳:۴۴:۲۵

    خانه  > زندانیان  >  وکیل زندانی دراویش، به بند ویژه معتادان منتقل شد

وکیل زندانی دراویش، به بند ویژه معتادان منتقل شد

خبرگزاری هرانا – مصطفی دانشجو وکیل دراویش طریقت نعمت اللهی گنابادی با اعمال نفوذ برخی مقامات از زندان ساری به اردوگاه معتادین منتقل شد.

به گزارش تارنمای «مجذوبان نور»، پایگاه اطلاع رسانی دراویش نعمت اللهی، دانشجو که با شکایت ماموران اداره اطلاعات ساری و همکاری و همراهی مراکز قضایی با آن‌ها، به هفت ماه زندان تعزیری محکوم شده و بیش از یک ماه از دوران محکومیت خود را در زندان ساری سپری کرده بود، ظهر روز چهارشنبه بیست و پنجم خردادماه به اردو‌گاه معتادین منتقل شد.

بنا بر این گزارش، دانشجو از بدو ورود به زندان، در بند پنج زندان ساری که به بند مشاوره موسوم است به زندانیانی که توان مالی نداشته و از داشتتن وکیل محروم بوده‌اند مشاوره حقوقی داده و با تنظیم لوایح حقوقی موجبات آزادی شماری از آنان را فراهم آورده بود اما به دلایلی نامعلوم در هفته گذشته مسولان زندان ساری او را به بند دو انتقال دادند.

این وکیل دراویش که از بیماری آسم و تنگی نفس شدید رنج می‌بردف با وجود شرایط نامناسب در بند دو، به کار رسیدگی به حقوق زندانیان ادامه داد، اما این بار هم رفتارهای قانونی و انسان دوستانه او موجبات نگرانی بعضی مقامات! را فراهم اورده و منجر به انتقال او به اردوگاه معتادین شد.

گفتنی‌ است دانشجو چندی پیش در واکنش به اظهارات بعضی مقامات زندان مببنی بر اینکه فردی حاشیه دار است خطاب به مسوولان زندان گفته بود: «در حاشیه‌ پرونده من شارب و اعتقادات من است. در حاشیه پرونده من شرافت شغل وکالت است. شما یک وکیل را به جرم دفاع از موکلان خود زندانی کرده‌اید.»

جعفری دادستان فعلی شهرستان ساری در زمان تخریب حسینیه شریعت قم در مقام معاونت دادستان قم از عناصر فعال و موثر در تخریب این مکان عبادی بوده است که مصطفی دانشجو از وی در مراجع قضایی شکایت کرده بود.

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید