خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۰, 15th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۳/۲۵ ساعت ۱۲:۲۰:۵۰

    خانه  > زندانیان  >  وضعیت وخیم جسمانی ریحانه حاج ابراهیم و مطهره بهرامی

وضعیت وخیم جسمانی ریحانه حاج ابراهیم و مطهره بهرامی

خبرگزاری هرانا – منابع حقوق بشری اعلام کرده اند که زندانی سیاسی ریحانه حاج ابراهیم که در بند زنان زندان اوین محبوس می باشد، مدتهاست از بیماری اعصاب رنج می برد و همزمان گزارش رسیده است که مطهره بهرامی، دیگر زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین نیز، بیمارهای مختلفی دارد که بدلیل عدم رسیدگی و درمان در زندان، دچار مشکلات بسیار جدی شده است.

به گزارش کانون حمایت از خانواده جان باختگان و بازداشتی ها، عدم رسیدگی و بی توجهی به وضعیت جسمانی و درمانی ریحانه حاج ابراهیم، سبب پا درد شدید این زندانی سیاسی شده و زندانیان گفته اند که وی اغلب در وضعیتی قرار می گیرد که قادر به راه رفتن و انجام امور یومیه خود نمی باشد و از سایر همبندانش کمک می گیرد.

این گزارش می افزاید “طی این مدت هیچ اقدام درمانی جدی در رابطه با این بازداشتی حوادث بعد از انتخابات که خرداد ٨٩ به پانزده سال حبس محکوم شده، صورت نگرفته است.”

مطهره بهرامی، زندانی سیاسی که در زندان اوین محبوس می باشد، بیمارهای مختلفی دارد که بدلیل عدم رسیدگی و درمان در زندان، دائما از این بیماری ها در رنج است .

کانون حمایت از خانواده جان باختگان و بازداشتی ها می افزاید “وضعیت فعلی این زندانی سیاسی در شرایطی است که پزشکان گفته اند که می بایست در بیمارستان بیرون از زندان معالجه و درمان شود، اما ماموران اداره اطلاعات مانع از درمان وی شده اند. “

قابل ذکر است بدلیل عدم رسیدگی و پاسخگویی به مشکلات و بیماریهای زندانیان، تعداد زیادی از آنان دچار بیماری حاد جسمی شده اند و در بین زندانیان این امر بعنوان شکنجه دائمی آنان معرف گردیده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید