خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۰, 22nd of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۳/۲۵ ساعت ۱۱:۱۶:۰۱

    خانه  > زندانیان  >  اعتصاب غذای مهدی خدایی، آرش صادقی و احمد شاه رضایی در اعتراض به شهادت هاله سحابی و هدی صابر

اعتصاب غذای مهدی خدایی، آرش صادقی و احمد شاه رضایی در اعتراض به شهادت هاله سحابی و هدی صابر

خبرگزاری هرانا – مهدی خدایی، آرش صادقی و احمد شاهرضایی از روز ۱۵ خرداد در اعتراض به فوت هاله سحابی در اعتصاب غذا به سر می‌برند. قرار بود این سه زندانی سیاسی در روز ۲۲ خرداد اعتصاب خود را بشکنند اما این اعتصاب در اعتراض به فوت هدی صابر ادامه دارد.

به گزارش جرس، پس در گذشت هدی صابر بر اثر اعتصاب غذا نگرانی در مورد سلامت جان زندانیان سیاسی اعتصاب کننده افزایش یافته است.

گفتنی است، مهدی خدایی دبیر اسبق انجمن اسلامی دانشگاه آزاد شهر ری و فعال حقوق بشر، از تاریخ ۱۲ اسفند ماه سال ۸۸ توسط ماموران سپاه پاسداران بازداشت و به سلول‌های انفرادی بند ۲ الف زندان اوین منتقل شد. وی که ماه‌ها در سلول‌های انفرادی این بند تحت بیشترین فشار‌ها برای تن دادن به اعترافات واهی و ساختگی قرار داشته، در مهر ماه سال ۸۹ از طرف شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه به سه سال زندان محکوم گردید که این حکم در دادگاه تجدیدنظر تایید شد.

خدایی در اسفند ماه سال ۸۸ نیز بابت پرونده قبلی خود از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی از طریق برپایی تجمعات و تبلیغ علیه نظام» به چهار سال زندان محکوم شده بود که این حکم نیز به تایید دادگاه تجدیدنظر رسیده این فعال دانشجویی مجموعا باید ۷ سال زندان را تحمل کند.

آرش صادقی، عضو ستاد ۸۸ میرحسین موسوی در زمان انتخابات و عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشگاه علامه طباطبایی، پس از چندین بار بازداشت و ضرب و شتم‌های متوالی و در پی آن انتقال به سلول‌های انفرادی بند ۲۰۹، به ۵ سال حبس قطعی محکوم شد. همچنین گفتنی است در پی حمله ماموران امنیتی جمهوری اسلامی ایران برای بازداشت ارش صادقی مادر وی دچار حمله قلبی می‌شود و فوت می‌کند.

احمد شاهرضایی نیز در دادگاه بدوی به سه سال حبس محکوم شد که این حکم در دادگاه تجدید نظر به یکسال و نیم کاهش پیدا کرد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید