خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۰, 17th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۳/۲۳ ساعت ۱۸:۲۵:۲۷

    خانه  > زندانیان  >  انتقال سعید موغانلی به اداره اطلاعات تبریز

انتقال سعید موغانلی به اداره اطلاعات تبریز

خبرگزاری هرانا – سعید موغانلی شاعر و روزنامه نگار آذربایجانی که در روز چهارشنبه مورخه ۱۸خرداد در روستای “یئل سو” از توابع شهر انگوت در استان اردبیل دستگیر شده بود به اداره اطلاعات تبریز منتقل شده است.

به گزارش تبریز پست، از خانواده سعید، ایشان در اولین تماس تلفنی کوتاه خود با خانواده اش این خبر را اعلام کرده است. در این تماس کوتاه سعید تنها به سلامتی خود و مکان نگهداری اش اشاره کرده و هیچ صحبت دیگری منبی بر اتهامات دستگیری و وضعیت پرونده اش نکرده است.

سعید موغانلی سردبیر نشریات “یاشماق”، “یارپاق”  نویسنده و سردبیر ادبی ماهنامه توقیف شده ی “دیلماج” و نویسنده مجلات و روزنامه های آذربایجانی دیگر مانند نشریه “آذری”، “آفتاب آذربایجان” و …  می باشد.

سعید مدیر و گرداننده وبلاگ یاشماق (www.yashmaq.blogfa.com ) می باشد که در قالب ادبیات نوین آذربایجانی فعالیت مستمر چند ساله دارد. ایشان به همراه تنی چند از دوستان خود در قالب مجموعه یاشماق بیش از ۲۰۰ هزار جلد کتاب در زمینه ادبیات آذربایجانی منتشر کرده اند و به نوبه خود انقلابی در بخش کتاب و نشریات آذربایجانی ایجاد نموده است.

فعالین سیاسی آذربایجان دستگیری سعید را با فعالیتهای ادبی او مرتبط می دانند و خانواده سعید ضمن اظهار نگرانی از وضع عزیز خود، این گونه دستگیری و برخورد غیر انسانی را نشان از عجز حکومت در باب گفتگو و عدم احترام به حقوق شهروندی افراد جامعه  خود می دانند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید