خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۰, 18th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۳/۲۳ ساعت ۱۶:۱۵:۲۳

    خانه  > زندانیان  >  توضیحاتی دادستانی در خصوص مرگ رضا هدی صابر

توضیحاتی دادستانی در خصوص مرگ رضا هدی صابر

خبرگزاری هرانا – دادستان کل کشور در ادامه با اشاره به جزئیات مرگ هدی صابر اظهار کرد که حکم وی قطعی و در حال گذراندن دوران محکومیتش بود.

وی گفت: «ساز و کار قانونی رسیدگی به بیماران در زندان اینگونه است که پیش از قطعی شدن حکم اگر احیانا افراد دچار مریضی و ناراحتی شدند می توانند بنا به تشخیص پزشک بدون اخذ نامه قاضی یا دادستان به مراکز بهداری خود زندان منتقل شوند. اما در صورتیکه محکومیت وی قطعی شده باشد سازمان زندان ها باید به دادسرا اطلاع دهد و دادستان نیز مشکل پزشکی او را به خانواده وی اطلاع دهند تا اگر پزشک خانوادگی دارند به بیماری وی رسیدگی کنند.»

وی اظهار کرد: «در این مورد نیز بر اساس گزارش دادستان وتحقیقات انجام شده در روز ۲۰ خرداد وی قبل از فوت از ناحیه قلب احساس ناراحتی می کند که مورد معاینه دکتر بهداری اوین قرار می گیرد. پزشک اعلام می کند نیاز به نوار قلب نیست اما پس از چند ساعت از معاینات اولیه دوباره وی احساس ناراحتی کرده که در مرحله دوم آزمایشات تخصصی انجام شده و تشخیص داده می شود صابر سکته کرده است که بلافاصله معاینات پزشکی انجام می شود اما وی فردای آن روز فوت می کند.»

محسنی اژه ای تاکید کرد که در نامه ای خواستار آن شده ام بررسی شود که آیا مراحل رسیدگی به بیماری وی به درستی انجام شده است. ضمن اینکه در پرونده نیز مشخص نشده بود که تمام مراحل انجام شده یعنی پس از قطعیت بیماری به دادستان و خانواده وی اطلاع داده شده است که اگر این روند اجرا نشده باشد حتما موضوع را پیگیری می کنیم.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید