خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۰, 19th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۳/۲۲ ساعت ۱۰:۱۵:۳۷

    خانه  > زندانیان  >  نگرانی شدید از وضعیت جسمی عبدالله مومنی در بند ۳۵۰ اوین

نگرانی شدید از وضعیت جسمی عبدالله مومنی در بند ۳۵۰ اوین

خبرگزاری هرانا – عبدالله مومنی، سخنگوی سازمان دانشجویی ادوار تحکیم وحدت، طی ماه گذشته بعلت ناراحتی قلبی و کمر درد شدید دو بار در بیمارستان بستری شده است.

به گزارش جرس، مومنی که طی پانزده ماه گذشته از حق مرخصی بی بهره بوده، در شرایط جسمی مناسبی بسر نمی برد. نبود امکانات بهداشتی و رفاهی اولیه در بند ۳۵۰ اوین و بیماری قلبی و درد کمر شدید این زندانی سیاسی، نگرانی شدید خانواده را به همراه داشته است.

 

پیش از این نیز، درد کلیه و ناراحتی قلبی عبدالله مومنی، در زندان افزایش یافته و او را در شرایط بسیار بد و وخیم جسمی و روحی قرار داده بود.

 

عبدالله مومنی، سخنگوی سازمان دانشجویی ادوار تحکیم وحدت که در جریان حوادث بعد از انتخابات بازداشت و اکنون در زندان به سر می برد، طی نامه ای از زندان اوین خطاب به رهبر جمهوری اسلامی، مطالبی را در خصوص شکنجه شدید، اعترافات ساختگی و محاکمه نمایشی خود، و همچنین فقدان کامل استقلال قضایی در محاکمه اش شرح داده و خواستار تشکیل یک کمیته حقیقت یاب پیرامون رخدادهای صورت گرفته، شد.

این فعال دانشجویی که هم اکنون در حال گذراندن محکومیت ۴ سال و ۱۱ ماه خویش در بند ۳۵۰ زندان اوین تهران است، در نامه خود همچنین خاطرنشان کرده است “به آگاهی می رسانم من همچنان به اعتقاداتی که پیش از بازداشت داشته ام پایبندم و آنچنانکه توضیح دادم سخنانی را که تحت فشار در دادگاه روخوانی کردم، بیان اعتقاد خود نمی دانم.”

عبدالله مومنی شب ۳۰ خرداد ۱۳۸۸ پس از انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری ایران در ساختمان ستاد شهروند آزاد در میدان ونک تهران که ریاست ستاد شهروند آزاد (حامیان کروبی) را بر عهده داشت بازداشت شد. او و سازمان ادوار تحکیم در این انتخابات از حامیان کاندیداتوری مهدی کروبی بودند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید