خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۰, 17th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۳/۲۲ ساعت ۱۰:۱۴:۰۰

    خانه  > زندانیان  >  ادامه اعتصاب غذای سه زندانی سیاسی کرد در زندان رجایی شهر و بی توجهی مقامات زندان

ادامه اعتصاب غذای سه زندانی سیاسی کرد در زندان رجایی شهر و بی توجهی مقامات زندان

خبرگزاری هرانا – اعتصاب غذای سه زندانی سیاسی کرد در زندان رجایی شهر همچنان ادامه دارد اما مسوولان زندان هیچ توجهی به شرایط و خواسته‌های این زندانیان برای پایان اعتصاب غذایشان نشان نمی‌دهند و حتی نسبت به بد‌تر شدن اوضاع جسمیشان نیز بی‌تفاوتی کامل نشان می‌دهند.

به گزارش کلمه، سه زندانی سیاسی کرد النور خضری، کامران شیخی و سید ابراهیم سیدی در اعتراض به شرایط نگهداریشان و اینکه در میان زندانیان عادی با جرایمی همچون تجاوز به عنف، قتل و قاچاق مواد مخدر دارند ازدو هفته پیش دست به اعتصاب غذا زده‌اند. ا ما مسوولان زندان به خواسته اصلی آنان که‌‌ همان انتقال به بند زندانیان سیاسی است بی‌توجهی نشان می‌دهند. زندانیان دیگر زندان رجایی شهر نیز اعلام کرده‌اند که در صورت ادامه این بی‌توجهی آن‌ها هم اعتصاب غذا می‌کنند.

سه زندانی سیاسی کرد به نامهای النور خضری، کامران شیخی و سید ابراهیم سیدی که پیش از این در بند ۳۵۰ زندان اوین نگهداری می‌شدند، در حالی به صورت غیر قانونی به زندان رجایی شهر منتقل شدند که حتی حقوق اولیه آنان نیز رعایت نمی‌شود.

آن‌ها به مدت ۵۰ روز در بند قرنطینه زندان رجایی شهر نگهداری شدند، جایی با امکانات بسیار نامناسب بهداشتی و رفاهی که معمولا زندانیان در ابتدای ورودشان به زندان به مدت یک روز در آن به سر می‌برند. پس از آن هم به جای آنکه این زندانیان به بند زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر منتقل شوند به اندرزگاه ۶ زندان رجایی شهر فرستاده شدند.

رمضان احمد کمال، داود عبداللهی و رمضان سعیدی از دیگر زندانیان سیاسی کرد هستند که تاکنون به بند زندانیان سیاسی در رجایی شهر منتقل نشده و با زندانیان عادی نگه داری می‌شوند.

این در حالی است که طبق اصل تفکیک جرایم این زندانیان باید درمیان زندانیان سیاسی که جرایمی مشابه دارند نگهداری شوند.

این سه زندانی خواستار آن هستند که هر چه زود‌تر به بند زندانیان سیاسی منتقل شوند و در غیر این صورت به صورت نامحدود به اعتصاب غذایشان ادامه می‌دهند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید