خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۰, 18th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۳/۲۲ ساعت ۱۰:۰۹:۰۱

    خانه  > زندانیان  >  هدی صابر زندانی سیاسی در پی اعتصاب غذا و حمله قلبی جان باخت

هدی صابر زندانی سیاسی در پی اعتصاب غذا و حمله قلبی جان باخت

خبرگزاری هرانا – هدی صابر، روزنامه نگار و فعال ملی مذهبی که روز جمعه به دلیل شوک قلبی ناشی از اعتصاب غذا در زندان اوین به بیمارستان مدرس تهران منتقل شده بود، روز شنبه درگذشت.

هدی صابر به همراه تنی چند از فعالان ملی مذهبی از مدتی پیش و در پی اعتراض به خشونت‌های نیروهای امنیتی در برگزاری مراسم مهندس عزت الله سحابی که منجر به شهادت دخترش هاله سحابی شد، دست به اعتصاب غذا زده بود.

علی شکوری راد ضمن تائید خبر درگذشت آقای صابر به بی‌بی سی فارسی گفت: «پس از انتقال ایشان به بیمارستان مدرس اقدامات درمانی انجام شده و رگ را باز کردند اما متاسفانه این اقدامات نتیجه بخش نبود.»

آقای شکوری راد همچنین اعلام کرد که با اینکه آقای صابر روز شنبه درگذشت اما خانواده ایشان تا ظهر امروز (یک شنبه) از خبر درگذشت این فعال ملی مذهبی بی‌خبر بودند.

هدی صابر که بار‌ها از سوی مقامات قضایی ایران به علت فعالیت‌های سیاسی خود روانه زندان شده بود، پس از دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران نیز به دستور مقامات قضایی بار دیگر بازداشت و روانه زندان شده بود.

این روزنامه نگار زندانی که از دوم مرداد ماه سال گذشته برای چندمین بار بازداشت شده، بود چندی پیش و در پی اعتصاب غذای خود به همراه امیرخسرو دلیر ثانی طی پیامی به مردم اعلام داشت: «ما دو عضو خانواده فکری – سیاسی ملی – مذهبی در اعتراض به فاجعه روز چهارشنبه ۱۱ خرداد ماه ۹۰ و تهاجم منجر به مرگ فرزند اول سحابی بزرگ که مادرصفت و خواهرگونه در خدمت مردمان و آسیب دیدگان وقایع دو سال اخیر میهن بود، از‌گاه غروب پنجشنبه ۱۲ خرداد ماه در بند ۳۵۰ زندان اوین بدون طرح هیچ گونه مطالبه و خواسته شخصی، دست به اعتصاب غذای‌تر می‌زنیم و با آب و چای و قند و نمک، سر می‌کنیم.»

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید