خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۰, 21st of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۳/۱۹ ساعت ۱۳:۵۶:۲۰

    خانه  > زندانیان  >  بلاتکلیفی علی اکبرمحمدزاده، دبیر انجمن اسلامی دانشگاه شریف در اوین

بلاتکلیفی علی اکبرمحمدزاده، دبیر انجمن اسلامی دانشگاه شریف در اوین

خبرگزاری هرانا – علیرغم تلاشهای بسیار خانواده علی اکبر محمد‌زاده برای طی شدن مسیر قانونی پرونده فرزندشان، و همچنین با وجود اتمام بازجویی، مدت زمان زیادی است که علی اکبر محمد‌زاده در شرایط بلا تکلیفی در زندان بسر می‌برد.

به گزارش دانشجونیوز علی اکبر محمد‌زاده روز دوشنبه ٢۶ بهمن ۸٩ به هنگام خروج از درب آزادی دانشگاه صنعتی شریف توسط ماموران امنیتی تعقیب و در ایستگاه میدان آزادی BRT با ضرب و شتم دستگیر شد. مأموران امنیتی وی را از آنجا به دفتر پیگیری وزارت اطلاعات واقع در چهار راه ولیعصر منتقل کردند و سپس در آغازین ساعات بامداد سه شنبه ٢۷ بهمن به بند ٢۴۰ اوین منتقل شد.

علی اکبر محمدزاده به مدت ۵۴ روز در سلول انفرادی بود تا اینکه در تاریخ ٢٢ فروردین ۸٩ به سلول ۴ نفره و در ‌‌نهایت در ۵ اردیبهشت ماه ۸٩ به بند ٣۵۰ اوین منتقل شد. در طی مدت انفرادی تنها ۳ بار تماس تلفنی داشته و در اواخر مدت انفرادی مدتی برای شکنجه روحی هیچ بازجویی نداشته است. بازجویی‌ها همراه توهین و الفاظ رکیک و ضرب و شتم بوده است.

وی پس از آمدن به سلول ۴ نفره برای اولین بار در تاریخ ١ اردبیهشت با خانواده ملاقات داشت. همچنین به دلیل قطع بودن تلفن‌های بند امنیتی ٣۵۰ تنها ارتباط او با خانواده ملاقات‌های هفتگی است.

اتهامات «تبلیغ علیه نظام»، «تجمع و تبانی علیه نظام» و «اخلال در نظم عمومی» به او تفهیم شده اما وی اتهامات را وارد نداسته و رد کرده است. پس از تفهیم اتهام قرار کفالت صادر شده ولی این امر به اطلاع خانواده نمی‌رسد. گرچه حتی در صورت اطلاع هم به دلیل اینکه امکان ورود به دادسرای زندان اوین وجود ندارد، امکان آزادی می‌سر نبوده است. این امر، خود حکایت از غیرقانونی بودن ادامه زندان ایشان دارد.

در کیفرخواست صادره علیه آقای محمدزاده تبلیغ علیه نظام، تجمع و تبانی علیه نظام وجود دارد. شایان ذکر است بین دادرس و بازپرس پرونده بر سر کیفرخواست اختلاف پیش آمده و یکی از این دو نفر اتهام تبلیغ علیه نظام را وارد نداسته است، که در انت‌ها در دادگاه حل اختلاف به ریاست قاضی مقیسه هر دو اتهام تایید شده و کیفرخواست صادره‌ای که به دادگاه ارائه شده است شامل هر دو اتهام تبلیغ علیه نظام، تجمع و تبانی علیه نظام است. پس از آن پروندهٔ ایشان به شعبهٔ ١۵ به ریاست قاضی صلواتی فرستاده می‌شود. نیروهای امنیتی به دلیل آنچه عدم همکاری آقای محمدزاده با بازجو می‌نامنند، تاکنون مانع آزادی وی شده‌اند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید