خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  اعتصاب غذای سه زندانی سیاسی کرد در زندان رجایی شهر

اعتصاب غذای سه زندانی سیاسی کرد در زندان رجایی شهر

خبرگزاری هرانا – سه زندانی سیاسی کرد زندان رجایی شهر در اعتراض به  شرایط ناگواری که در میان زندانیان عادی با جرایمی همچون تجاوز به عنف، قتل و قاچاق مواد مخدر دارند از یک هفته پیش دست به اعتصاب غذا زده اند.

به گزارش خبرنگار کلمه، سه زندانی سیاسی کرد به نامهای النور خضری ،کامران شیخی و سید ابراهیم سیدی که پیش از این در بند ۳۵۰ زندان اوین نگهداری می شدند در حالی به صورت غیر قانونی به زندان رجایی شهر منتقل شدند که حتی حقوق اولیه آنان نیز رعایت نمی شود.

آنها به مدت ۵۰ روز در بند قرنطینه زندان رجایی شهر نگهداری شدند، جایی با امکانات بسیار نامناسب بهداشتی و رفاهی که معمولا زندانیان در ابتدای ورودشان به زندان به مدت یک روز در آن به سر می برند تا عدم اعتیادشان به مواد مخدر مشخص شود.

پس از آن هم به جای آنکه به بند زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر منتقل شوند به اندرزگاه ۶ زندان رجایی شهر فرستاده شدند . جایی با امکانات بسیار محدود بهداشتی و رفاهی .

آنها هم اکنون با زندانیانی با جرایم خطرناک که به بیماری های سخت و واگیر دار مبتلا هستند هم بند شده اند و شرایط بسیار دشواری را می گذرانند. این در حالی است که طبق اصل تفکیک جرایم این زندانیان باید درمیان زندانیان سیاسی که جرایمی مشابه دارند نگهداری شوند .

خانواده و نزدیکان این سه زندانی به شدت نگران وضعیت جسمی و روحی این سه زندانی هستند که از کوچکترین حقوق یک زندانی هم محروم هستند.

این سه زندانی خواستار آن هستند که هر چه زودتر به بند زندانیان سیاسی منتقل شوند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید