خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۰, 23rd of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۳/۱۷ ساعت ۲:۱۶:۱۵

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ عدم اجازهٔ برقراری تماس تلفنی و یا ملاقات به زانیار و لقمان مرادی

هرانا؛ عدم اجازهٔ برقراری تماس تلفنی و یا ملاقات به زانیار و لقمان مرادی

خبرگزاری هرانا – خانواده و بستگان زانیار و لقمان مرادی، دو تن از زندانیان سیاسی محبوس در بند ۴، سالن ۱۲ (معروف به بند امنیتی) زندان رجایی شهر کرج، که از سوی قاضی صلواتی به اعدام محکوم شده‌اند، مدت هاست که از وضعیت ایشان بی‌خبرند.

پدر لقمان مرادی در گفتگو با گزارشگر هرانا گفت که بیش از ۴ هفته است موفق به ملاقات با فرزند خود نشده و با توجه به قطعی تلفن‌های بند امنیتی زندان رجایی شهر، از وضعیت وی هیچ اطلاعی ندارد.

وی در طی یک ماه اخیر دو بار به زندان رجایی شهر کرج مراجعه کرده اما مسئولان گفته‌اند که لقمان مرادی تا اطلاع ثانوی ممنوع الملاقات است.

پدر این زندانی سیاسی در ادامه افزود که پروندهٔ لقمان مرادی کماکان در مرحلهٔ تجدید نظرخواهی ست.

در همین زمینه عمهٔ زانیار مرادی نیز به گزارشگر هرانا گفت از زمانی که وی به کرج منتقل شده است، با او ملاقاتی نداشته است.
با توجه به اینکه بستگان درجه یک زانیار مرادی در ایران سکونت ندارند، دیگر بستگان وی برای ملاقات با این زندانی سیاسی اقدام می‌کنند.

وی خاطر نشان کرد که معاون زندان رجایی شهر کرج چندی پیش در پی مراجعت ایشان به زندان جهت ملاقات و تحویل برخی وسایل ضروری به زانیار، گفته است که شما به هیچ عنوان حق ملاقات ندارید و بهتر هست که نزد قاضی هم نروید چرا که احتمال دارد خودتان هم به زندان بیفتید.

خانم مرادی افزود وکیل برادر زاده‌اش، حسن پایدار، اهل مریوان، نیز تاکنون موفق به ملاقات با وی نشده و نسبت به وضعیت موکلش از ایشان بی‌خبر‌تر است.

لازم به یادآوری ست که در زمستان سال گذشته زانیار و لقمان مرادی به همراه بیش از شصت تن از زندانیان سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج به بند ۴، سالن ۱۲ این زندان منتقل شده و متعاقبا محدودیت‌های مضاعفی بر ایشان اعمال شد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید