خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ اعتصاب شش زندانی در اعتراض به جانباختن هاله سحابی

هرانا؛ اعتصاب شش زندانی در اعتراض به جانباختن هاله سحابی

خبرگزاری هرانا  – پس از اعتصاب دو عضو فعالان ملی – مذهبی هدی صابر و امیر خسرو دلیرثانی از عصر دیروز پیمان عارف، شاهین زینعلی، جواد علیخانی و آرش صادقی در اعتراض به جانباختن هاله سحابی وارد اعتصاب غذا شده اند .

به گزارش هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران چهار فعال سیاسی دیگر به اعتراض به جانباختن هاله سحابی ار عصر دیروز وارد اعتصاب غذا شده و خواستار تشکل کمیته حقیقت یاب در مورد برخورد و کشته شدن هاله سحابی شدند.

 

هدی صابر، امیر خسرو دلیرثانی، پیمان عارف، شاهین زینعلی، جواد علیخانی و آرش صادقی چند از زندانیان سیاسی محبوس در زندان اوین هستند که دست به اعتصاب غذا زده اند.

پس از جان باختن هاله سحابی در مراسم ختم پدر واکنش های داخلی و خارجی را به همراه داشته است در این حال آمریکا روز چهارشنبه از دولت جمهوری اسلامی خواست تا درباره چگونگی مرگ هاله سحابی، فعال سیاسی و مدنی و دختر عزت الله سحابی، تحقیق کند.

لازم به ذکر است گزارش‌گران بدون مرز نیز با انتشار بیانیه ای در روز چهارشنبه مقامات بلندپایه جمهوری اسلامی را به قتل هاله سحابی متهم کرده است.

در بیانیه گزارشگران بدون مرز آمده است: «سید علی خامنه‌ای و محمود احمدی‌نژاد، دو دشمن آزادی بیان و مطبوعات که حکومت ایران را در دست دارند، عاملان قتل این زن شجاع هستند.»

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید