خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۰, 19th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۳/۱۵ ساعت ۹:۰۱:۴۷

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ وضعیت نامطلوب علی عبادی جامخانه در زندان وکیل آباد مشهد

هرانا؛ وضعیت نامطلوب علی عبادی جامخانه در زندان وکیل آباد مشهد

خبرگزاری هرانا – وضعیت جسمی یک روحانی معترض در زندان وکیل آباد مشهد به دلیل عدم توجه مسئولین زندان به ایشان وخیم گزارش شده است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، علی عبادی جامخانه یکی از زندانیان سیاسی قدیمی است که پیش‌تر در دهه ۵۰ و ۶۰ نیز بازداشت و زندانی شده است.

این زندانی ۶۱ ساله که در پی بازداشت اخیر خود در ۲۰ فروردین ماه سال ۸۸، از سوی دادگاه انقلاب به شش سال حبس تعزیری و ۱۰ تبعید به شهرستان خلخال محکوم شده است.

نامبرده ۳۰۰ روز را در سلول انفرادی بسر برده که طی آن تحت انواع شکنجه‌های روحی و جسمی قرار گرفته است.

وی علی رغم انتقال به بند عمومی در زندان وکیل آباد نیز وضعیت جسمی مناسبی ندارد بطوریکه با وجود ضعف بینایی از دادن عینک به ایشان خودداری می‌شود که همین امر موجب ایجاد سر دردهای طولانی و ناراحتی چشم وی شده است.

از طرف دیگر کم بودن مساحت سلول انفرادی در زمان بازداشت موجب درد مفاصل و پای ایشان شده است که تا کنون رسیدگی پزشکی در این خصوص برای ایشان درنظر گرفته نشده است.

لازم به ذکر است متعاقب دستگیری حجه الاسلام عبادی به فاصله چند روز دختر، پسر و داماد نامبرده نیز دستگیر که به ترتیب هرکدام پس از ۱، ۲ و ۳ ماه بازداشت آزاد می‌شوند. نامبردگان پس از آن در دادگاهی به حبس‌های طولانی مدت محکوم شده‌اند بطوریکه دختر ایشان به سه سال و نیم حبس، پسرشان به ۳ سال حبس و داماد ایشان به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید