خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۰, 22nd of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۳/۱۴ ساعت ۱۴:۲۵:۵۴

    خانه  > زندانیان  >  بیش از یک ماه بی خبری از اشکان ذهابیان فعال دانشجویی

بیش از یک ماه بی خبری از اشکان ذهابیان فعال دانشجویی

خبرگزاری هرانا – اشکان ذهابیان فعال دانشجویی دفتر تحکیم وحدت و عضو ستاد کروبی در انتخابات سال ٨٨، پس از گذشت ٣۴ روز از سومین بازداشتش، همچنان در بند انفرادی زندان اداره اطلاعات ساری در بازداشت به سر می‌برد.

به گزارش جرس، این فعال دانشجویی که در روز دوشنبه دوازدهم اردیبهشت سال جاری در پی درخواست اداره اطلاعات و فشار مداوم به خانواده‌اش و برای اجرای حکم شش ماهه خود به ادارهٔ اطلاعات ساری مراجعه کرده بود، در‌‌ همان محل بازداشت شده و تا کنون اطلاعی از وضعیت او در دست نیست.
بر اساس این گزارش، مشخص نیست که این فعال دانشجویی برای اجرای حکم شش ماه حبسش که از بازداشت اول و به اتهام «اخلال در نظم» و «تحریک مردم به تظاهرات» و «سازماندهی اعتراضات در دانشگاه مازندران» به صورت غیابی صادر شده بود، اردیبهشت ماه امسال به اداره اطلاعات فراخوانده شده باشد، چرا که وی کماکان به صورت غیر قانونی و به جای منتقل شدن به زندان برای اجرای حکم، بازداشت و به سلول انفرای منتقل شده است.

همچنین آمده است: اشکان طی تماس‌های تلفنی‌اش تنها از وضعیت سلامتی خود گفته و خانواده‌اش تا کنون هیچ اطلاعی از دلیل بازداشت و بازجویی‌های دوباره و اتهام احتمالی در صورت تشکیل پروندهٔ جدید ندارند.

بر اساس گزارش فوق، این نگرانی وجود دارد که او تحت فشارهای روحی و جسمی برای گرفتن اعتراف‌های ساختگی باشد. زیرا بازداشت او و نگه داری طولانی مدتش در بند انفرادی در حالی که برای اجرای حکمش مراجعه کرده بود نشان از پرونده سازی و تفهیم اتهام جدید به این فعال سیاسی دارد. اما تا کنون هیچ مسئولی پاسخگوی این حرکت غیر قانونی نبوده و اطلاعی از اتهام جدید این فعال و دلیل نگه داریش در زندان اداره اطلاعات ساری در دست نیست

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید