خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۰, 18th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۳/۱۲ ساعت ۳:۴۵:۱۹

    خانه  > زندانیان  >  اقدام غیرقانونی رئیس زندان منجر به بیهوشی رسول بداقی شد

اقدام غیرقانونی رئیس زندان منجر به بیهوشی رسول بداقی شد

خبرگزاری هرانا – رسول بداقی از زندانیان سیاسی اعتصاب کننده غذا در زندان رجایی شهر کرج، سه شنبه، ۱۰ اردیبهشت ماه، در اثر قطعی آب و چای به دستور رئیس زندان گوهردشت، بیهوش و به بهداری منتقل شد.

به گزارش امروز، یکشنبه ۸ خرداد ماه، رئیس زندان گوهر دشت از رسول بداقی درخواست شکستن اعتصاب غذا می‌­کند و پس از رد این درخواست از سوی بداقی، دستور به قطع کردن آب و چای او می‌­دهد.
در اثر این اقدام غیرقانونی رئیس زندان، بداقی بیهوش و به بهداری منتقل می‌­شود. بداقی پس از وصل کردن سرم به انفرادی بازگردانده می‌­شود.

این انتقال به انفرادی در حالی صورت می‌­گیرد که فضای سلول انفرادی به شدت گرم و شرایط تنفسی در آن به بسیار دشوار است.

بداقی هم اکنون ۱۱ روز است که به همراه عیسی سحرخیز، کیوان صمیمی و مهدی محمودیان در اعتصاب غذا به سر می‌­برد.
زندانیان محبوس در زندان رجایی شهر کرج به دلیل محرومیت زندانیان سیاسی از حداقل حقوق و بدرفتاری ماموران زندان دست به اعتصاب غذا زده‌اند و پیش از این نیز زندانیان اعتصابی زندان رجایی شهر، در بیانیه‌ای که فروردین ماه امسال صادر کردند، از اعتصاب غذای دوره‌ای خود در یکشنبه‌های پیشِ رو خبر داده و همزمان از دبیر کل سازمان ملل متحد، ‌‌بان کی مون، خواسته‌ بودند که نماینده ویژه خود را برای بازدید از ایران و تهیه گزارش کامل از وضعیت آزادی و حقوق بشر بویژه وضعیت زندان‌ها و زندانیان سیاسی اعزام کند.

رسول بداقی، معلم و عضو هیات مدیرهٔ کانون صنفی معلمان ایران، در تاریخ ۱۱ شهریورماه ۱۳۸۸ بازداشت شد.

او که از سوی دادستانی تهران به اقدام علیه امنیت ملی متهم شده بود در مرداد ماه ۱۳۸۹ در پی دادگاهی در شعبهٔ پانزدهم دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی، به ۶ سال زندان و ۵ سال محرومیت از فعالیت‌های اجتماعی محکوم شد.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید