خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۰, 20th of August 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۳/۱۱ ساعت ۲:۲۱:۴۵

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ انتقال مادر رسول بداقی به بیمارستان پس از شنیدن خبر اعتصاب غذای فرزندش

هرانا؛ انتقال مادر رسول بداقی به بیمارستان پس از شنیدن خبر اعتصاب غذای فرزندش

خبرگزاری هرانا – گزارش‌ها حاکی از آن است که مادر رسول بداقی، معلم زندانی، پس از شنیدن خبرهایی در مورد افزایش فشار بر فرزندش منجمله اعتصاب غذای وی، دچار سکتهٔ قلبی شده و در بیمارستان بستری شده است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مادر رسول بداقی که حدود دو هفتهٔ پیش دچار ناراحتی ریه شده بود، در اثر سکتهٔ قلبی هشیاری خود را از دست داد.

ابراهیم بداقی، برادر این معلم زندانی با تایید این خبر یادآور شده است که، مادرشان پس از شنیدن خبرهایی در مورد افزایش فشار بر پسرش دچار نارسایی قلبی شده و پس از انتقال به بیمارستان شهدای عشایر خرم آباد، در بخش مراقبت‌های ویژه (ای سی یو) بستری شده است. ایشان هم اکنون با اکسیژن و ابزارهای پزشکی نگهداری می‌شود.

پیش‌تر مادر این زندانی سیاسی بار‌ها، خواستار دیدار با فرزندش شده بود و در حال حاضر نیز مسعود شفیعی، وکیل آقای بداقی از مسئولان خواسته است که شرایط مرخصی وی برای ملاقات با مادر بیمارش را فراهم سازند.

رسول بداقی عضو هیات مدیرهٔ کانون صنفی معلمان تهران و از مسئولان پیشین مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در شهریور ۸۸ بازداشت و به شش سال زندان محکوم شد. وی هم اکنون نیز به همراه شماری از زندانیان سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج در حال اعتصاب غذا بوده و حدود یازده روز است که در انفرادی بسر می‌برد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید