خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۰, 22nd of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۳/۱۰ ساعت ۱۲:۵۶:۴۹

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ افزایش فشار‌ها بر هوشنگ فنائیان در زندان آمل

هرانا؛ افزایش فشار‌ها بر هوشنگ فنائیان در زندان آمل

خبرگزاری هرانا – یک شهروند بهایی که اخیرا به اتهام اقدام علیه امنیتی ملی و عضویت در فیس بوک به ۴ سال حبس تعزیری محکوم شده است تحت فشار ماموران وزارت اطلاعات قرار دارد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، روز یک شنبه ۸ خرداد ماه ماموران وزارت اطلاعات با تماسی تلفنی با دختر این زندانی سیاسی وی را به اداره اطلاعات احضار کردند.
گلاره فنائیان دختر این زندانی نیز حضورش را منوط به ارسال احضاریه‌ای کتبی اعلام می‌دارد.
در پی این واقعه روز دوشنبه ماموران اداره اطلاعات به زندان نزد هوشنگ فنائیان رفته و به وی اظهار می‌دارند به دلیل عدم حضور دخترش در اداره اطلاعات برای توضیح در مورد نامه‌ای که پیش از عید تحت عنوان «سین مثل سربلندی» نوشته حکم بازداشت وی صادر خواهد شد.
از طرف دیگر در امروز سه شنبه ۱۰ خرداد بار دیگر ماموران به زندان آمل مراجعه کرده و با تحت فشار قرار دادن هوشنگ فنائیان از وی می‌خواهند که لایحه دفاعیه‌اش را هر چه سریع‌تر در عرض ده دقیقه بنویسد که نامبرده حاضر به این کار نشده و اظهار می‌دارد لایحه را با استفاده از فرصت ۲۰ روزه مقرر در قانون و با مشورت وکیل ارائه خواهد داد.
قابل ذکر است هوشنگ فنائیان شهروند بهایی ساکن آمل که از اسفند ماه گذشته در بازداشت می‌باشد به تازگی به اتهام اقدام علیه امنیت ملی، عضویت در فیس بوک و نوشتن نامه به رهبری به ۴ سال و نیم حبس تعزیری محکوم شده است که این حکم چند روز پیش به نامبرده ابلاغ و طبق قانون بیست روز فرصت ارائه درخواست به دادگاه تجدید نظر وجود دارد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید