خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۰, 21st of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۳/۰۸ ساعت ۱۲:۱۸:۲۴

    خانه  > زندانیان  >  وضعیت سخت وطاقت فرسای زندانیان سیاسی زندان سلماس

وضعیت سخت وطاقت فرسای زندانیان سیاسی زندان سلماس

خبرگزاری هرانا – زندانیان سیاسی زندان سلماس در شرایط سخت و در محیطی فاقد هرگونه امکانات اولیه انسانی نگهداری می شوند.

آنها از داشتن حداقل امکانات اولیه انسانی محروم می باشند.وضعیت غذایی آنها به لحاض کمی و کیفی بسیار بد می باشد و به حدی بد است که زندانیان قادر به مصرف کردن آن نیستند . گوشت قرمز ،سفید و ماهی ماه ها است که از غذای آنها حذف شده است. به زندانیان به هیچ وجه میوه و سبزی داده نمی شود. بدین خاطر زندانیان از سوء تغذیه شدید رنج می برند و بدن آنها در برابر بیماریهای غیر مقاوم می باشد. وضعیت بهداشت این زندان فاجعه بار است. حشراتی مانند سوسک،شپش و ساس در زندان بیداد می کند. وضعیت سرویسها و حمام آنها فاجعه بار است.

به گزارش فعالین حقوق بشر و دمکراسی، زندانیان سیاسی  از درمانهای جدی محروم هستند و بیماریهای حاد آنها با تجویز قرصهای مسکن رفع و رجوع می شود.رفتار پاسداربندها و رئیس زندان با زندانیان سیاسی غیر انسانی است.

برای تحت فشار قرار دادن زندانیان سیاسی آنها را به بند معتادین زندان منتقل کرده اند که شرایط این بند فاجعه بار است.نام بعضی از زندانیان سیاسی که به بند معتادن منتقل شده اند عبارتند از ؛ وحید بنی زاده محکوم به ۲۵ سال زندان می باشد،فرهاد چالش محکوم به ۱۰ سال زندان است،احسان توپست محکوم به ۱۳ سال زندان می باشد و زندانیان سیاسی محی الدین امینی محکوم به ۳ سال زندان است.

زندانیان سیاسی زندان سلماس از تمامی نهادها و سازمانهای حقوق بشری بین المللی برای پایان دادن به شرایط قرون وسطایی و غیر انسانی حاکم بر زندان سلماس  استمداد می طلبند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید