خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  هرانا؛ تایید محکومیت سما نورانی از سوی دادگاه تجدید نظر

هرانا؛ تایید محکومیت سما نورانی از سوی دادگاه تجدید نظر

خبرگزاری هرانا – حکم یک سال حبس تعزیری “سما نورانی”، فعال حقوق بشر و دانشجوی محروم از تحصیل بهائی، در دادگاه تجدید نظر تأیید شده است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حکم یک سال حبس تعزیری سما نورانی دانشجوی محروم از تحصیل بهائی که در تاریخ ۱۲ اسفند ۸۸ در شیراز بازداشت و به بند ۲ الف سپاه در زندان اوین منتقل شده بود، در شعبه ۳۶ دادگاه انقلاب اسلامی تهران تأیید شد.

نورانی، در ۱۲ اسفندماه ۱۳۸۸ و در پی یورش گسترده به منازل فعالین حقوق بشر و خاصه اعضا و همکاران مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در شیراز بازداشت و به بند ۲ الف سپاه در زندان اوین منتقل شده بود که در تاریخ ۶ اردیبهشت ۱۳۸۹ با تودیع وثیقه موقتا آزاد شد.

اتهام این فعال حقوق بشر در حالی “تبلیغ علیه نظام” عنوان شده بود که شخص وی اتهامات مذکور را رد کرده و اعلام داشته تمامی فعالیت‌های وی در راستای احقاق حقوق خود و دیگر محرومین از تحصیل و از راه های کاملا قانونی انجام پذیرفته است.

گفتنی ست سما نورانی، در مهرماه ۱۳۸۷ در رشته مهندسی پزشکی دانشگاه سهند تبریز پذیرفته شد اما پس از گذراندن سه ترم از این دانشگاه اخراج شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید