خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۲۲ مهر ۱۳۸۹, 24th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۷/۲۲ ساعت ۱۲:۵۳:۳۰

    خانه  > اقلیت های دینی  >  سما نورانی به دادگاه انقلاب تهران احضار شد

سما نورانی به دادگاه انقلاب تهران احضار شد

خبرگزاری هرانا – سما نورانی دانشجوی محروم از تحصیل بهایی و از اعضای جمعیت مبارزه با تبعیض تحصیلی با احضاریه کتبی برای شرکت در جلسه دادگاه در روز ۱۰ آبان ۸۹ به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران احضار شد.

به گزارش جمعیت مبارزه با تبعیض تحصیلی، در برگه احضاریه از اتهامات وی نامی برده نشده است ولی در جلسه دفاع آخر در روز ۱ شهریور ۸۹ وی به اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام تفهیم اتهام گردیده است.

سما نورانی اتهامات مذکور را رد کرده و اعلام داشته است تمامی فعالیت‌های وی در راستای احقاق حقوق خود و دیگر محرومین از تحصیل و از راه های کاملا قانونی انجام پذیرفته است.
سما نورانی، دانشجوی محروم از تحصیل بهایی و یکی از فعالان حق تحصیل می باشد که در تاریخ ۱۲ اسفند ۸۸ در شیراز بازداشت شده و به بند ۲ الف سپاه در زندان اوین منتقل گردیده بود. ایشان در مهرماه ۸۷ در رشته مهندسی پزشکی دانشگاه سهند تبریز پذیرفته شد اما پس از گذراندن سه ترم اخراج گردید. این فعال حق تحصیل در تاریخ ۶ اردیبهشت ۸۹ با تودیع وثیقه از بند « ۲ الف » سپاه در زندان اوین آزاد گردیده بود.

لازم به ذکر می باشد سما نورانی پیشتر در اواخر اردیبهشت ۸۵ توسط نیروهای امنیتی به همراه گروهی که خدمات اجتماعی انجام می داده اند در پرونده ی موسوم به پرونده ۵۴ نفر در شیراز بازداشت شده و در نهایت به یک سال حبس تعلیقی و ۳ سال شرکت در کلاس های تبلیغات اسلامی محکوم گردیده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید