خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۶ خرداد ۱۳۹۰, 15th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۳/۰۶ ساعت ۹:۴۸:۳۷

    خانه  > زندانیان  >  انتقال رسول بداقی معلم زندانی و اعتصابی به بند انفرادی

انتقال رسول بداقی معلم زندانی و اعتصابی به بند انفرادی

خبرگزاری هرانا – معلم زندانی، رسول بداقی، در پنجمین روز اعتصاب غذای خود به سلولهای انفرادی بند یک زندان گوهردشت کرج منتقل شده است.

تارنمای فعالین حقوق بشر و دموکراسی در ایران خاطرنشان کرده است که معلم زندانی رسول بداقی در اعتراض به خفقان موجود، عدم آزادی بیان، عدم وجود تشکلهای مستقل، برقراری دادگاه های فرمایشی، اِعمال محدودیتهای غیر انسانی علیه زندانیان سیاسی و همچنین تحت فشار قرار دادن خانواده های زندانیان سیاسی توسط حکومت، از روز یکشنبه اول خرداد ماه همراه با تعداد دیگری از زندانیان سیاسی دست به اعتصاب غذا زد و طی نامه ای به مسئولین زندان اعلام نمود که تا رسیدگی به مطالباتش به اعتصاب غذای خود ادامه خواهد داد.
بدستور بازجویان وزارت اطلاعات، روز پنجشنبه پنج خرداد ماه، در پنجمین روز اعتصاب غذای این معلم زندانی، بجای رسیدگی به خواسته های به حق وی ، او را به سلولهای انفرادی بند یک منتقل کردند.

گفتنی است رسول بداقی در نامه ای مکتوب به مسئولین زندان ابراز کرده بود تا رسیدگی به مطالباتش اعتصاب خواهد نمود.

وی مطالباتش را بطور مشخص به این شکل عنوان کرده است :
۱- اجرای آیین نامه زندانها بطور کامل شامل ملاقات حضوری ،تلفن و حق استفاده از مرخصی
۲- جلوگیری از فشار بر خانواده های زندانیان سیاسی و امنیتی
۳- بهبود وضعیت صنفی و رفاهی زندانیان، وی همچنین در بخشی از نامه اش اعتصاب خود را اعتراض به دادگاه های فرمایشی و مشخصا دادگاه خودش و وضعیت بد آموزش و پرورش از نظر کمی و کیفی و اعتزاض به خفقان موجود و عدم آزادی بیان … و تشکلها عنوان کرد.

گفتنی است وضع جسمی رسول بداقی به هیچ وجه مطلوب نبوده و زندانیان سیاسی گوهردشت شدیدا نگران وضعیت وی هستند. در حال حاضر علاو بر رسول بداقی تعداد دیگری از زندانیان سیاسی، از جمله کیوان صمیمی،مهدی محمودیان و…، در اعتصاب غذا بسر می برند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید