خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۰, 17th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۳/۰۳ ساعت ۴:۴۲:۳۷

    خانه  > زندانیان  >  دو کوهنورد آمریکایی زندانی دست به اعتصاب غذا زدند

دو کوهنورد آمریکایی زندانی دست به اعتصاب غذا زدند

خبرگزاری هرانا – دو کوه نورد آمریکایی زندانی در ایران توانستند بعد از گذشتن نزدیک به دو سال از بازداشت خود، برای سومین بار با خانواده خود تماس تلفنی برقرار کنند و ایشان را از اعتصاب غذای خود با خبر کنند.

خانواده این کوهنوردان در یک اطلاعیه مطبوعاتی اعلام کردند، شین بوئر و جاش فتال که هر دو ۲۸ ساله هستند در پی توقف دریافت نامه، دست به یک اعتصاب غذای ۱۷ روزه زده‌اند.

به نوشته روز و براساس گزارش واشنگتن پست، سیندی هایکی مادر بوئر از پین سیتی می‌نه سوتا و لورا فتال مادر فتال از فیلادلفیا در پی نگرانی از اعتصاب غذای پسرانشان، از روز پنجشنبه دست به آنچه اعتصای غذای “همراهی” خواندن، زدند. هایکی گفت تماس تلفنی پسرش حدود ۴ دقیقه طول کشید و او به نظر “خوب” می‌آمد.

هایکی روز یکشنبه گفت: “از شنیدن صدای او خیلی خوشحال شدم. این تماس بعد از سومین تلفن در طول ۲۱ ماه، کوتاه بود. ما می‌خواهیم او برگردد.”

فتال، بوئر و نامزد بوئر، سارا شرود، در ژوئیه ۲۰۰۹ در امتداد مرز عراق- ایران بازداشت و به اتهام جاسوسی زندانی شدند؛ اتهامی که آن‌ها تکذیب کرده‌اند. شرود سال گذشته به قید ضمانت اجازه بازگشت به کشورش را پیدا کرد. مقامات ایران به او دستور داده‌اند برای حضور در دادگاه به تهران بازگردد اما وی از انجام این کار سرباز زده است.

قرار بود دادگاه روز ۱۱ مه برگزار شود اما زندانیان به صحن دادگاه آورده نشدند و هیچ توضیحی به خانواده یا وکیل آن‌ها در تهران داده نشد. هایکی گفت پسرش “اصلاً نمی‌دانست چرا به دادگاه برده نشد و چه اتفاقی قرار است بعداً بیفتد.”

هایکی گفت: “من فقط به او گفتم به شدت تلاش می‌کنیم.”

هایکی گفت بوئر پیغامی هم به شرود، نامزدش، داد. این دو نفر پس از بازداشت با هم نامزد شدند. بر اساس این اطلاعیه مطبوعاتی، فتال با پدرش، جیکاب، حرف زده است.

این تماس‌های تلفنی اولین تماس بوئر و فتال از ۲۷ نوامبر ۲۰۱۰ محسوب می‌شوند.

هایکی به آسوشیتدپرس گفت او و لورا فتال به اعتصاب پایان داده‌اند. در عین حال، شرود روز شنبه و برادر بزرگ فتال، آلکس فتال، در روز یکشنبه به اعتصاب غذا پیوسته‌اند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید