خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  ابوالفضل قدیانی، مسن ترین زندانی حامی جنبش سبز در بند ۳۵۰ زندان

ابوالفضل قدیانی، مسن ترین زندانی حامی جنبش سبز در بند ۳۵۰ زندان

خبرگزاری هرانا – ابوالفضل قدیانی، زندانی سیاسی با ۶۵ سال سن مسن ترین زندانی حامی جنبش سبز در بند ۳۵۰ زندان اوین محسوب می شود.

به گزارش کلمه، ابوالفضل قدیانی از اعضای سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی و رییس کمیته تشکیلات این حزب است. وی از جمله زندانیانی است که در دادگاه نسبت به کودتای انتخاباتی ودروغگویی های احمدی نژاد اعتراض کرد .او در تاریخ ۱۹ دی ماه سال گذشته برای گذراندن حکم یک سال زندانش به اتهام تبلیغ علیه نظام و توهین به رییس جمهور به بند ۳۵۰ اوین رفت .

وی پیش از بازگشت به زندان در گفتگو با رسانه ها گفت : برای ما مشکلی نیست که به زندان برویم مشکل این ها است که زورگویی می کنند. ما به زندان می رویم و خیلی هم خوب است.وی همچنین حاضر نشد تقاضای تجدیدنظر در حکمش کند چون معتقد است اگر قاضی عادل بود باید حکمش را پسمی گرفت .

به گفته خانواده قدیانی، پرونده جدیدی برای وی به خاطر نوشتن نامه از داخل زندان و امضای بیانیه در دادسرای اوین باز شده و وی بار دیگر با اتهام تبلیغ علیه نظام مواجه شده است.

محسن دانشپور مقدم ،۶۸ ساله محکوم به اعدام به اتهام محاربه نیز یکی دیگر از زندانیان سیاسی این بند است و احمد رشیدی نیا با ۶۱ سال سن نیز با محکومیت ده ساله از مسن ترین زندانیان سیاسی این بند به حساب می آیند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید