خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۰, 16th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۲/۲۸ ساعت ۷:۵۴:۱۸

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ بلاتکلیفی سامان استوار شهروند بهایی در زندان بم

هرانا؛ بلاتکلیفی سامان استوار شهروند بهایی در زندان بم

خبرگزاری هرانا – سامان استوار شهروند بهایی و فعال کودکان که در یازدهم اسفند سال گذشته در شهر کرمان بازداشت و به زندان بم منتقل شد؛ همچنان در بلاتکلیفی به سر می‌برد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران سامان استوار شهروند بهایی ساکن کرمان در یازدهم اسفند ۸۹ بازداشت و از انجا یه زندان بم منتقل و به مدت ۴۸ روز در انفرادی زیر فشار روحی شدید بوده است.

این زندانی در مدت بازداشت ۴۸ روزه خود در انفرادی ممنوع الملاقات و تماس و در شرایط روحی وخیمی به سر می‌برد.

لازم به ذکر است مقامات قضایی از گفتن اتهامات این زندانی به خانواده وی خودداری نموده‌اند. اتهامات این زندانی در ۲۸ فروردین ۹۰ در دادگاهی در شهر بم به وی تفهیم شده است.

تاکنون مراجعات مکرر همسر این زندانی به دایره قضایی بی‌ثمر بوده و مقامات قضایی هیچگونه پاسخی به خانواده این شهروند بهایی محبوس در زندان بم نمی‌دهد.

پنج تن از نیروهای امنیتی صبح روز یازدهم اسفند ماه سال گذشته که گفته می‌شود ۲ تن از آن‌ها از تهران و ۳ تن دیگر از شهر کرمان آمده بودند به منزل سامان استوار یورش برده و به تفتیش منزل پرداخته و کامپیو‌تر و لپ تاپ، تعدادی زیادی کتاب‌ها و سی دی‌های آیین بهاییت و موبایل سامان استوار را با خود بردند.

همسر این زندانی در مدت ۴۸ روز از وی بی‌اطلاع بوده است. آقای استوار در یک انجمن خیریه مخصوص کودکان فعالیت داشته و در این انجمن که حدود ۱۰۰ الی ۱۲۰ کودک بی‌سرپرست که والدین خود را در زلزله بم از دست داده‌اند نگهداری می‌شود.

خانواده این زندانی بعد از تشکیل دادگاه از دادستان بم در خواست آزادی با وثیقه را نموده‌اند که دادستان با اعلام اینکه مدارک جدیدی به دست آورده‌ایم به این امر مخالفت کرده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید