خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۰, 21st of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۲/۲۰ ساعت ۸:۳۱:۲۳

    خانه  > زندانیان  >  ده ماه بازداشت موقت هانیه فرشی شهروند تبریزی در اوین

ده ماه بازداشت موقت هانیه فرشی شهروند تبریزی در اوین

خبرگزاری هرانا – هانیه (شراره) فرشی، شهروند تبریزی از تیر ماه سال گذشته در زندان اوین تهران در بازداشت موقت به سر می‌برد.

به گزارش بامدادخبر، خانم فرشی ۳۸ ساله که در یورش ماموران امنیتی در ساعت شش صبح روز ۲۷ تیر ۸۹ به منزل‌اش در تبریز بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین در تهران منتقل شد، در نزدیک به ده ماه گذشته تحت فشار شدید بازجویان برای تن دادن به اعترافات واهی همچون “توهین به مقدسات” و “ارتباط با بیگانه” قرار داشته و در اثر این فشارها دچار بیماری افسردگی شده است.

این درحالی است که بر اساس گزارش‌ها وی فعال سیاسی محسوب نمی‌شده و اتهامات وارد شده بر او بر اساس ارسال چند ای-میل و فعالیت اینترنتی صورت گرفته است. هانیه که به دنبال فشار بازجویان از حق داشتن وکیل محروم بوده پس از نه ماه بازداشت در اواخر فروردین‌ماه ۹۰ در دادگاهی در شعبه‌ی ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه محاکمه شده است.

هانیه فرشی که دو ماه اول بازداشت خود را در سلول انفرادی گذرانده از بهمن‌ماه سال گذشته به بند متادون زندان اوین که به محل نگهداری زندانیان سیاسی زن تبدیل شده منتقل و همچون سایر زندانیان این بند از حق تماس تلفنی و ملاقات حضوری محروم بوده و تنها می‌تواند هر هفته به صورت کابینی با مادرش ملاقات کند.

از سوی دیگر پدر خانم فرشی نیز آبان‌ماه گذشته و در شرایطی که او در بازداشت به سر می‌برد درگذشت و وزارت اطلاعات از شرکت وی در مراسم ختم و تدفین پدرش ممانعت به عمل آوردند که این موضوع نیز در تشدید بیماری روحی وی موثر بوده است.

بر اساس آخرین گزارش‌ها قرار است هانیه فرشی به همراه سایر زندانیان سیاسی زن بند متادون زندان اوین به زندان قرچک ورامین منتقل شوند که از نظر بهداشتی و امنیتی در شرایط نامناسبی قرار دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید