خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۰, 22nd of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۲/۱۹ ساعت ۸:۱۳:۵۹

    خانه  > زندانیان  >  انتقال تمامی زنان زندانی در استان تهران به ورامین

انتقال تمامی زنان زندانی در استان تهران به ورامین

خبرگزاری هرانا – غلامحسین اسماعیلی، رئیس سازمان زندان‌ها رسما با اشاره به انتقال زندانیان زن استان تهران به زندان ورامین، گفت: تمام زندانیان زن استان تهران در این مجموعه نگهداری خواهند شد.

به گزارش فارس، غلامحسین اسماعیلی مدعی شد: زندان ورامین را از حدود ۲ سال قبل به طور کامل بازسازی کردیم تا به یک زندان نمونه از نظر فضا، بهداشت و طبقه‌بندی تبدیل شود.

وی ادامه داد: با توجه به این ‌که پروژه زندان تهران بزرگ (فشافویه) را هم داشتیم، اختلاف نظر بود که نسوان را به فشافویه که تا آخرین نقطه تهران یعنی محل دفن روح الله خمینی حدود ۶۰ کیلومتر فاصله داشت، منتقل کنیم یا جای دیگری را مهیا کنیم تا هم نسبت به زندان تهران بزرگ دارای فضای بهتر، بزرگ‌تر و نزدیک‌تر به پایتخت باشد و هم زندانیان زن به طور کامل از زندانیان مرد جدا شوند.

رئیس سازمان زندان‌ها خاطرنشان کرد: پرسنلی را هم که با بخش درونی زندان ارتباط دارند به طور کامل از پرسنل زن قرار داده‌ایم و کاری انجام دادیم که از جهات مختلف به نفع زنان است. همچنین محلی را در نظر گرفتیم که از تمام جهات مانند بهداشت و دسترسی به تهران و اختصاصی بودن جمعیت، جای حرفی باقی نماند.

وی گفت: برای زندانیانی که فرزند همراه خود دارند، محل خاصی تعبیه شده است و بحث مشاوره و روان‌درمانی را در این مجموعه به صورت همگانی پیگیری می‌کنیم. این در حالی است که در گذشته درصد کمی از زندانیان زن از روان درمانی بهره می‌بردند.

اسماعیلی با بیان این‌که برای حوزه کارگاهی هم به اندازه‌ای که تمام ظرفیت آنجا بخواهد اشتغال داشته باشد، در این مجموعه فضا وجود دارد گفت: برای اعزام و بدرقه و حتی آزادی زندانیان زن برنامه داریم و کسانی که هنگام آزادی کسی به دیدارشان نمی‌آید، با سرویس خاصی به نقاط مرکزی تهران منتقل می‌شوند.

این اظهارات رئیس سازمان زندان‌ها در حالیست که اخبار منابع مستقل طی روزهای اخیر از وضعیت اسفناک زندان ورامین و زنان منتقل شده به آن حکایت دارد.

گفتنی ست پیش‌تر هرانا از انحلال بند نسوان زندان رجایی شهر کرج و هم چنین انتقال برخی زنان زندانی در اوین به زندانی در ورامین خبر داده بود.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید