خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۰, 19th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۲/۱۵ ساعت ۱۶:۱۵:۱۱

    خانه  > زندانیان  >  چهار فعال کارگری در سنندج همچنان در بازداشت هستند

چهار فعال کارگری در سنندج همچنان در بازداشت هستند

خبرگزاری هرانا – با گذشت چهار روز از بازداشت شماری از فعالان کارگری در سنندج، هنوز چهار تن از آنان زندانی هستند.

غالب حسینی، وفا قادری، یدالله قطبی و خالد حسینی، از اعضای کمیته هماهنگی برای ایجاد تشکل های کارگری، روز ۱۱ اردیبهشت، اول ماه مه، و پیش از برگزاری این روز، در پی احضار به اداره اطلاعات سنندج بازداشت شدند.

به گزارش رادیو فردا، بازداشت این فعالان کارگری پس از آن صورت گرفت که آنها از دادن تعهد مبنی بر شرکت نکردن در مراسم روز جهانی کارگر خوددداری کردند.

همزمان با این بازداشت ها، شمار دیگری از فعالان کارگری در سنندج و سقز بازداشت شدند.

محمود صالحی، شیث امانی، صدیق کریمی و شریف ساعدپناه، از جمله بازداشت شدگان بودند که مدت کوتاهی پس از برگزاری مراسم روز جهانی کارگر آزاد شدند.

در این خصوص، کمیته هماهنگی برای ایجاد تشکل های کارگری با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که جای کارگران در زندان نیست و زندانیان کارگر، هیچ جرمی جز دفاع از حقوق خود و دیگر کارگران مرتکب نشده‌اند.

این تشکل کارگری همچنین خواستار آزادی چهر عضو بازداشتی خود شد.

در این میان، به گزارش وبسایت اتحادیه آزاد کارگران ایران، خانواده‌های کارگران بازداشت شده در سنندج صبح روز چهارشنبه با همراهی تعدادی دیگر از خانواده های کارگری دست به تجمع اعتراضی در مقابل ستاد خبری اداره اطلاعات دراین شهر زدند.

آنها خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط غالب حسینی، وفا قادری، یدالله قطبی و خالد حسینی از زندان شدند.

بر اساس این گزارش، در پی تجمع چهار ساعته این گروه، به خانواده‌های فعالان کارگری بازداشتی گفته شد که پرونده های آنان در حال طی شدن مراحل قانونی است، اما گفته نشد که آنان چه زمانی آزاد می شوند.

در این ارتباط، اتحادیه آزاد کارگران ایران با حمایت از اعتراض خانواده‌های بازداشت شدگان در سنندج اعلام کرد که آنها هیچ جرمی مرتکب نشده‌اند و مامورین امنیتی با ادامه بازداشت شان قصد پرونده سازی دارند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید