خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  روح الامینی: متهمان اصلی کهریزک را رها نخواهیم کرد

روح الامینی: متهمان اصلی کهریزک را رها نخواهیم کرد

خبرگزاری هرانا – در حالیکه پرونده رسیدگی به مسببان و آمرانِ بازداشتگاه کهریزک همچنان بعد از یک سال در مُحاق قرار دارد، عبدالحسین روح‌الامینی، پدر یکی از شهدایِ این بازداشتگاه اعلام کرد که بنده به نمایندگی از خانواده‌هایی که در این پرونده حضور دارند اعلام می‌کنم که مته‌مان اصلی کهریزک را‌‌ رها نکرده‌ایم، نمی‌کنیم و نخواهیم کرد و حق خود را دنبال می‌کنیم.

به گزارش مهر، عبدالحسین روح‌الامینی دبیر کل حزب توسعه و عدالت پیش از ظهر دوشنبه دوازدهم اردیبهشت در نشستی خبری با خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت پرونده کهریزک اظهار داشت: قوه قضائیه از ابتدای این پرونده اهتمام جدی را به خرج داد و سازمان قضایی نیروهای مسلح به این پرونده که از حجم بزرگ و حجیمی برخوردار بود با دقت انجام داد از این رو علاوه بر قوه قضائیه نیروی انتظامی نیز تعامل مثبتی را برای پیگیری این پرونده نشان داد.

وی با اشاره به اینکه جلساتی که مربوط به کهریزک بود به صورت غیر علنی برگزار شد، اظهار داشت: احکام مربوط به کهریزک صادر شد. اما بنده به نمایندگی خانواده‌هایی که در این پرونده نقش داشتند اعلام می‌کنم که از متهمانی که در این پرونده نقش موثر و تاثیرگذاری داشتند نخواهیم گذاشت و حق خود را کماکان دنبال می‌کنیم.

این فعال سیاسی در ادامه در خصوص حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس نهم، افزود: اگر به ارزش‌ها و اصول امام و رهبری رجوع کنیم پی خواهیم برد که ارکان نظام با آراء مردم شکل گرفته است و مشارکت حداکثری با حضور سلایق و دیدگاه‌های مختلف محقق می‌شود. از این رو نظام تمایل به مشارکت حداکثری مردم و گروه‌ها در انتخابات دارد و به همه سلایق احترام می‌گذارد و به همین دلیل است که ما در تاریخ مجالس پس از انقلاب شاهد حضور سلایق مختلف و متفاوت مثل مجلس ششم و مجلس هفتم بوده‌ایم.

وی با بیان اینکه دشمنان نظام با مشارکت حداکثری مردم در انتخابات مشکل دارند، گفت: از این رو آن‌ها تمام تلاش خود را به کار خواهند بست تا با ایجاد شایعه، تهمت و بداخلاقی به نشاط سیاسی جامعه صدمه وارد کنند.

روح‌الامینی گفت: معتقدم مشارکت حداکثری در انتخابات با حضور سلایق مختلف البته در چهارچوب نظام اسلامی و قانون اساسی محقق خواهد شد.

این فعال سیاسی اظهار داشت: از این رو اعلام می‌کنم که بنده در انتخابات مجلس نهم نامزد نخواهم شد اما تمام تلاش خود و حزب توسعه و عدالت را به کار خواهم بست تا مشارکت حداکثری رقم بخورد. چرا که باید به نسل جوان بها داد تا آن‌ها نیز بتوانند نقش خود را به خوبی ایفا کنند.

وی در ادامه اظهار عقیده کرد «در نظام ولایت فقیه هیچ بن بستی وجود ندارد.»

گفتنی است با گذشت ماه‌ها از تشکیل و اختتامِ گزارش پروندۀ بازداشتگاه کهریزک، مسئولین این پرونده با وجود شواهد و مستندات بسیار، تنها چند مامور نیروی انتظامی را مقصر اعلام کرده و از پیگیریِ اتهاماتِ قضات و آمرینِ اصلی این فجایع جلوگیری بعمل آوردند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید