خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۰, 21st of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۲/۱۰ ساعت ۱۷:۳۴:۱۵

    خانه  > زندانیان  >  نماینده مجلس: تعداد زندانیان در زندان​ها آنقدر زیاد است که تا روی پله​ها هم می‌خوابند

نماینده مجلس: تعداد زندانیان در زندان​ها آنقدر زیاد است که تا روی پله​ها هم می‌خوابند

خبرگزاری هرانا – یکی از اعضای کمیسیون قضایی مجلس در خلال بررسی لایحه بودجه ۹۰، بارها نسبت به وضعیت زندان​ها هشدار داده بود، امروز هم پیشنهاد دیگری را ارائه داد که رای لازم را کسب نکرد.

به گزارش سحام نیوز، یونس موسوی نماینده فیروزآباد در روزهای گذشته نیز با اشاره به اینکه تعداد زندانیان در زندان​ها آنقدر زیاد است که تا روی پله​ها هم می‌خوابند، خواستار افزایش بودجه سازمان زندان​ها شده بود.

او امروز نیز با بیان اینکه بودجه سازمان زندان‌ها کفاف تامین لباس و غذای زندانیان را نمی​دهد، ادامه داد: آنقدر در زندان​ها مشکل هست که به هر دو نفر یک پتو می‌رسد.

به گفته این عضو کمیسیون قضایی مجلس، این مبلغی که در اختیار آنها قرار می​گیرد با هدفمند شدن یارانه​ها صرف قبوض آب و برق و گاز می​شود.

موسوی بر این اساس پیشنهاد داد که قیمت آب و برق و گاز زندان​های تحت نظر سازمان زندان​ها و قوه قضاییه بر مبنای تعرفه مراکز امنیتی و انتظامی کشور محاسبه شود.

علی لاریجانی از او پرسید: مگر تعرفه آب و برق در زندان​ها الان چقدر است؟ و تفاوتش با آن تعرفه​ای که می​فرمایید چقدر می​شود؟

موسوی که می‌گفت تفاوت زیادی دارد، بر پیشنهاد خود اصرار کرد و خواستار رای‌گیری برای آن شد. اما رای لازم را کسب نکرد.

پس از آن مهدی کوچک​زاده نماینده تهران در تذکری به سخنان موسوی انتقاد کرد و گفت: اگر شما فقط یک زندان را دیده​اید، من از زندان‌های زیادی بازدید کرده​ام و اینگونه نیست که در زندان​های ما به هر دو زندانی یک پتو برسد. چرا شان نظام را کاهش می‌دهید؟

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید