خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۰, 26th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۲/۰۶ ساعت ۲۳:۱۱:۰۸

    خانه  > زندانیان  >  حاکم شدن جو امنیتی برفضای ملاقات زندانیان سیاسی بند ۳۵۰

حاکم شدن جو امنیتی برفضای ملاقات زندانیان سیاسی بند ۳۵۰

خبرگزاری هرانا – خانواده‌های زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ از افزایش فشارهای امنیتی هنگام ملاقات زندانیان با خانواده‌هایشان خبر می‌دهند.

به گزارش کلمه، دوشنبه این هفته در زمان ملاقات زندانیان این بند با خانواده‌هایشان، ماموران امنیتی با حضور در سالن ملاقات کابینی بر گفتگوهای خانواده‌ها با زندانیان نظارت می‌کردند. از آنجا که ساعت ملاقات هفتگی خانواده‌ها با زندانیشان ۲۰ دقیقه در هفته است خیلی از خانواده‌ها برای بهتر استفاده کردن از این زمان برخی موضوعهای گفتگوی خود با زندانی را یادداشت می‌کنند تا آن‌ها را فراموش نکنند.

اما این هفته ماموران امنیتی به این موضوع حساسیت نشان دادند و با رفتاری خشن، تعدادی از این دست نوشته‌ها را از خانواده‌ها گرفته و بررسی کردند و در مواردی نیز با کلماتی توهین آمیز با برخی از خانواده‌ها و زندانی‌هایشان برخورد کرده‌اند.

گفته می‌شود آن‌ها به دلیل انتشار بیانیه زندانیان سیاسی این بند در روزهای اخیر به این کار اقدام کرده‌اند. همچنین ماههاست تلفن‌های بند ۳۵۰ زندان اوین را از بیم انتقال اخبار زندانیان سیاسی به خارج از زندان قطع کرده‌اند

این فشار‌ها هر روز بر زندانیان سیاسی و خانواده‌هایشان بیشتر می‌شود تا آنجا که جلسه هفتگی قران خوانی خانواده زندانیان نیز طبق خواسته ماموران امنیتی لغو شده است. این فشار‌ها در روزهای اخیر نیز با گماردن نیروهای امنیتی در سالن ملاقات زندان اوین ابعاد تازه‌ای یافته است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید