خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۰, 15th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۲/۰۴ ساعت ۱۳:۴۲:۴۸

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ انتقال ۵۰۰ نفر از زندانیان قزل‌حصار به زندان رجایی شهر

هرانا؛ انتقال ۵۰۰ نفر از زندانیان قزل‌حصار به زندان رجایی شهر

خبرگزاری هرانا – در پی تقسیم زندان‌های غرب تهران بین سازمان زندان‌های تهران و البرز، بیش از ۵۰۰ زندانی محبوس در زندان قزل حصار با جرایم سنگین به زندان رجایی شهر کرج منتقل شدند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ساعت ۱۱ صبح روز سه شنبهٔ هفتهٔ گذشته بیش از ۵۰۰ تن از زندانیان قزل حصار که در اسفند ماه سال گذشته در این زندان دست به اعتراض زده بودند، به زندان رجایی شهر منتقل شدند.

مسئول زندان رجایی شهر پس از ورود این ۵۰۰ زندانی تونل انسانی(تونل وحشت) از سربازان و گارد ایجاد کرده و تک تک زندانیان را در حین ورود به این زندان به شدت ضرب و شتم کردند؛ این در حالی بود که اکثر زندانیان مسن و یا بر اثر سرکوب خونین در زندان قزل حصار مصدوم بودند.

این زندانیان که اکثرا دارای حکم اعدام هستند در اواخر اسفند ماه سال گذشته در پی اجرای حکم اعدام ۱۰ تن از زندانیان دست به اعتراض زده که در نتیجه مداخله زندانبانان و گارد ویژه بیش از ۱۵۰ تن از زندانیان کشته و مجروح شدند.

نقل و انتقال زندانیان بین زندان‌های استان البرز و تهران در پی تاسیس سازمان زندان‌های استان البرز و تفکیک زندان‌های تحت پوشش تهران و البرز صورت می‌گیرد که در طی هفته‌های اخیر بسیاری از زندانیان با جرایم سنگین به زندان رجایی شهر منتقل می‌شوند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید