خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۰, 14th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۲/۰۱ ساعت ۱۴:۲۱:۴۵

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ بلاتکلیفی محمد جمال هبکی، فعال مذهبی اهل سنت

هرانا؛ بلاتکلیفی محمد جمال هبکی، فعال مذهبی اهل سنت

خبرگزاری هرانا – علی رغم گذشت یک و نیم ماه ار بازداشت یکی از فعالان مذهبی اهل سنت به نام “محمد جمال هبکی” وی همچنان در نقطهٔ نامعلوم و در بلاتکلیفی به سر می‌برد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمد جمال هبکی، معلم شیمی دبیرستان‌های سقز و چهرهٔ شناخته شدهٔ مکتب قرآن که در ۱۷ اسفندماه سال گذشته بازداشت شده بود، هم چنان در بلاتکلیفی به سر می‌برد.

این در حالیست که خانوادهٔ وی در طی این مدت از وضیت و محل نگهداری وی بی‌خبر مانده‌اند.

ایشان هم چنین اعلام کرده‌اند که مسئولان مقرر کرده بودند در ۳۱ فروردین ماه، دادگاه رسیدگی به اتهامات آقای هبکی در دادگاه انقلاب سقز برگزار شود، اما این جلسه به دلایل نامعلوم به تعویق افتاده است.

در اظهار نظری غیررسمی قاضی گفته است که تحت فشار اطلاعات سپاه بررسی پروندهٔ نامبرده را قبول کرده و از وی خواسته شده که حکم بر محکومیت دهد.

گفتنی ست، علی رغم اینکه برای محمد جمال هبکی تاکنون حکمی صادر نشده، حقوق وی قطع شده  است؛ در حالی که طبق قوانین آموزش و پرورش بعد از دوماه و یک روز غیبت، حقوق معلمین قطع و پرونده مورد بررسی قرار می‌گیرد.

جمال هبکی معلم خوشنامی ست که به دلیل وابستگی به مکتب قرآن تاکنون چندین بار بازداشت شده که این موضوع نشان دهندهٔ فشار بر مکتب قرآن است و این مهم در حالیست که مکتب قرآن اعضایش را از فعالیت سیاسی منع نموده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید