خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۰, 21st of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۱/۲۹ ساعت ۱۱:۲۵:۵۸

    خانه  > زندانیان  >  پرونده سازی برای سید سامی حسینی زندان محکوم به اعدام

پرونده سازی برای سید سامی حسینی زندان محکوم به اعدام

خبرگزاری هرانا – سیدسامی حسینی، زندانی کرد محکوم به اعدام طی تماسی تلفنی از زندان مرکزی ارومیه اعلام کرد که صبح امروز یکشنبه ۲۸ فروردین برای شرکت در جلسهٔ بازپرسی پروندهٔ جدیدش از زندان مرکزی ارومیه به شعبهٔ ۷ بازپرسی دادگاه ارومیه انتقال داده شده است.

به گزارش اخبار روز، سید سامی حسینی درمورد اتهام تازه‌اش گفت: اتهام من‌‌ همان اتهام بمب گذاری است که هیچ وقت مسئولیتش را نپذیرفتم و آن را رد کرده‌ام. چند روز پیش توسط وکیلم خبردار شدم که پرونده‌ام دوتا شده است.

اتهام من در پروندهٔ اول بمب گذاری است که بابت آن دادگاهی و به اعدام محکوم شده‌ام. در پروندهٔ دوم ۷ شاکی دارم که گویا طی آن حادثهٔ بمب گذاری آسیب دیده‌اند. ۶ نفر از شاکیان، مجروحین حادثه هستند و یک نفر نیز خانوادهٔ تنها شهید حادثهٔ بمب گذاری می‌باشد. امروز جلسهٔ بازپرسی برای رسیدگی به اتهام بنده در پروندهٔ دوم یعنی مجروح کردن ۶ نفر و شهادت یک نفر طی یک حادثه بمب گذاری، برگزار شد. بنده اتهامات وارده را نپذیرفتم و رد کردم.

این زندانی سیاسی کرد محکوم به اعدام در خصوص نحوهٔ برگزاری جلسه بازپرسی اظهار داشت: جلسهٔ بازپرسی بدون حضور شاکیان پرونده و وکیلم در پشت درهای بسته برگزار شد. البته وکیلم به شعبه ۷ بازپرسی آمدند اما به ایشان اجازه حضور در جلسه بازپرسی را ندادند. هنوز مشخص نیست که شاکیان پرونده تقاضای دریافت دیه دارند یا قصاص. من همانطور که پیش‌تر اشاره کردم اتهامات وارده در جلسه بازپرسی صبح را رد کردم و خطاب به قاضی بازپرس پرونده گفتم؛ من در پروندهٔ قبلی هم که به اعدام محکومم کردید هیچ وقت مسئولیت بمب گذاری را نه در بازجویی‌ها، نه در تنها جلسهٔ بازپرسی و نه در جلسهٔ دادگاه قبول نکرده‌ام. شما با علم قاضی مرا به اعدام محکوم کردید. هیچ مدرکی علیه من وجود نداشته و ندارد. وقتی بمب گذاری کار من نیست بنابراین آسیب دیدن آن ۷ نفر هم نمی‌تواند مسئولیتی را متوجه من بکند. امروز من به خاطر بمب گذاری و مجروح شدن ۶ نفر و شهادت یک نفر دیگر که بسیار هم برایشان متاسف هستم دادگاهی نمی‌شوم. چون خودتان هم می‌دانید کار من نیست. امروز من فقط به خاطر کرد بودنم است که دادگاهی می‌شوم. اگر اتهامم این است که آن را با افتخار می‌پذیرم و از شما می‌خواهم به خاطر اتهام کرد بودنم مرا به اشد مجازات محکوم کنید.

سیدسامی حسینی در ادامه افزود: من برای رد اتهامم مدارک زیادی دارم اما ادارهٔ اطلاعات برای اثبات اتهام بنده حتی یک مدرک هم ارائه نکرده است. به عنوان نمونه از هنگ مرزی نیروی انتظامی یک نامه به دادگاه ارسال شد مبنی بر اینکه سید سامی حسینی ۴۴ روز قبل از حادثهٔ بمب گذاری در بازداشت به سر می‌برده است. همچنین کل شوراهای منطقه‌ای که حادثهٔ بمب گذاری در آنجا اتفاق افتاده است، تایید کرده‌اند که بمب بعد از دستگیری سیدسامی حسینی منفجر شده است. قاضی بدوی پرونده نیز اعتراض داشت به اینکه ماموران اطلاعات برای اثبات اتهام سید سامی حسینی نه شاهد دارند، نه مدرک و نه اقرار. دیگر اینکه در حکم صادرشده برای من نوشته‌اند که حکم اعدام با علم قاضی صادر شده است. یعنی هیچ مدرکی علیه من وجود نداشته و قاضی همین طور به قیافه‌ام نگاه کرده و دیده به قیافهٔ من بمب گذاری می‌خورد بنابراین اتهامم را بدون هیچ مدرکی قبول نموده و حکم اعدامم را صادر کرده است. حتی وکیل بنده وقتی پرونده‌ام را خواند قبل از دادگاهی به من اطمینان داد که یا تبرئه می‌شوم و یا ممکن است از سر عصبانیت به یکی دوسال زندان محکوم شوم. چون هیچ مدرکی علیه من وجود نداشت. باور اینکه من به اعدام محکوم شده‌ام برای او نیز بسیار سخت بود.

لازم به ذکر است سیدسامی حسینی در ۱۵ خرداد سال ۸۷ توسط ماموران اطلاعات در ایست بازرسی گلوگاه شیرازی، بالا‌تر از تازه شهر واقع در سلماس بازداشت می‌شود.

وی به مدت ۱۵ روز در اطلاعات شهر سلماس تحت شدید‌ترین شکنجه‌ها قرار می‌گیرد تا جایی که مجبور می‌شوند او را به بیمارستان انتقال بدهند.

در بیمارستان شهر سلماس به دلیل وخامت وضعیت جسمی سیدسامی حسینی از پذیرش وی امتناع می‌کنند. بنابراین او را به بیمارستان امام خمینی در شهر ارومیه منتقل می‌کنند. سید سامی حسینی مدت ۵ روز در بیمارستان امام خمینی شهر ارومیه و سپس به مدت ۱۳ روز در بهداری اطلاعات بستری می‌شود.

وی مجدداً پس از بهبودی نسبی توسط ماموران اطلاعات تحت شکنجه قرار می‌گیرد که این شکنجه‌ها حدود ۳ ماه و ۱۰ روز تداوم داشته است.

این زندانی سیاسی کرد سپس به زندان سلماس انتقال داده می‌شود اما مسئولان زندان از پذیرفتن وی به دلیل وجود آثار شکنجه روی بدنش خودداری می‌کنند. بنابراین اطلاعات شهر سلماس ناگزیر می‌شود طی نامه‌ای کتبی اعلام کند که سید سامی حسینی را با این شرایط جسمی به زندان سلماس تحویل داده‌ایم و تمام مسئولیت آن را می‌پذیریم.

سیدسامی حسینی آن طور که خودش گفته پس از بهبودی نه چندان کاملش در زندان سلماس که حدود ۵ ماه به طول می‌انجامد برای بازپرسی به دادگاه احضار می‌شود. طی یک جلسه بازپرسی و یک جلسه دادگاهی بدون ارائه هیچ مدرکی و تنها با علم قاضی به اعدام محکوم می‌شود.

گفتنی است این زندانی سیاسی ۳۱ ساله هم اکنون در زندان مرکزی ارومیه زندانی می‌باشد. وی دارای دو فرزند پسر به نامهای مانی و سامیار می‌باشد که به ترتیب ۶ و ۳ ساله هستند. سید سامیار حسینی چندماه بعد از بازداشت پدرش به دنیا می‌آید.

 

 

سوسن محمدخانی غیاثوند

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید