خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۰, 19th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۱/۲۰ ساعت ۱۳:۳۰:۵۲

    خانه  > زندانیان  >  نایب رئیس کمیسیون امنیت مجلس: زندانی‌ای نداریم که دو نوروز به مرخصی نرفته باشد

نایب رئیس کمیسیون امنیت مجلس: زندانی‌ای نداریم که دو نوروز به مرخصی نرفته باشد

خبرگزاری هرانا – عضو کمیسیون امنیت ملی مدعی شده است که در همین عید به خیلی از زندانی‌های سیاسی مرخصی داده شده و اصلا این طور نیست که زندانی‌ای باشد که در دو سال هنوز مرخصی نگرفته باشد.

این در حالیست که برخی زندانیان سیاسی نظیر بهروز جاوید تهرانی، جهانگیر بادوزاده، یاسر مجیدی، حمیدرضا محمدی، احمد تموئی، سعید ماسوری و… نه تنها دوسال که سال هاست که از حق استفاده از مرخصی محروم مانده‌اند.

در همین حال با انتشار خبر اعزام نماینده کمیسیون حقوق بشر به ایران اسماعیل کوثری نماینده مجلس در گفت‌و‌گو با روزگار بهار می‌گوید: “خوب حالا گزارشگرشان بیاید. ما هم از آن‌ها نگرانی داریم و به همین دلیل هم می‌گوییم که شورای حقوق بشر بی‌طرف نیست و تمایل به کشورهای غربی دارد؛ حرف ما این است که جنایت‌های آمریکایی‌ها در زندان‌های گوانتانامو و ابوغریب را رسیدگی نمی‌کنند اما از ان طرف اگر موردی در ایران اتفاق افتاد و چند روز به یک زندانی مرخصی ندادند، باید ایران محکوم شود؟ لذا ما به هیچ وجه از خودمان نگران نیستیم و عملکرد ما در حقوق بشر خیلی شفاف است.”

نایب رییس کمیسیون امنیت مجلس بدون اشاره به وضعیت نامطلوب زندان‌ها گفت: “از زندان‌هایی که بازدید کردیم، گزارش دادیم. آخرین بازدیدمان از زندان‌های خوزستان در بهمن ماه بود و گزارش به مسئولان دادیم که فشردگی زندانی‌ها را داریم و بر اساس‌‌ همان دستور آماده شدن اردوگاه‌های جدید داده شده است تا زندان‌ها ان شالله سبک‌تر شوند. ما هنوز بازدیدی در مورد زندان رجایی شهر نداشته‌ایم.”

از سوی دیگر رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با اظهار بی‌اطلاعی از اینکه چه کسی مسئول حقوق بشر درکشور است، در خصوص اعزام نماینده حقوق بشر به کشور می‌گوید: “باید بررسی کنم و از دوستان بپرسم که آیا به طور رسمی گفتند که بیایند یا نیایند. اما ما در مجلس جوابمان را در بیانیه کیمسیون امنیت ملی دادیم و معتقد هستیم که نباید بیایند و قبلا هم به طور صریح این حرف را زدیم.”

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید