خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  بلاتکلیفی مائده قادری و همسرش علی پرندیان در زندان

بلاتکلیفی مائده قادری و همسرش علی پرندیان در زندان

خبرگزاری هرانا – مائده قادری وکلیل دادگستری و عضو کانون وکلای مرکز و همسرش علی پرندیان، در وضعیت بلاتکلیف در زندان مشهد قرار دارند.

به گزارش وبسایت تحول سبز، خانم قادری که پس از دستگیری همسرش علی پرندیان در دی ماه سال ۸۹، با مراجعه مکرر به مراجع قضایی مشهد، اقدام به پیگیری پرونده‌ی وی نموده بود، روز ۱۲ اسفند به دلایل نامعلوم خود نیز دستگیر و روانه زندان شده و بر اساس گزارش‌ها قرار بازداشت وی برای ماه دوم نیز تمدید شده است.

این در حالی است که علی پرندیان نیز علیرغم گذشت سه ماه از بازداشت‌اش، همچنان تحت بازجویی قرار دارد و ممنوع‌الملاقات می‌باشد.

بر اساس این گزارش، مائده قادری از ۹ فروردین از محل اداره اطلاعات کل استان خراسان رضوی بعد از انجام بازجویی‌های اولیه به زندان وکیل‌آباد مشهد منتقل شده است. وی در یک تماس تلفنی کوتاه با خانواده‌ی خود، از وضعیت اسف‌بارش در زندان وکیل‌آباد خبر داده و شرایط ایجاد شده در این زندان را غیر قابل تحمل توصیف کرده است.

گفتنی است به دنبال بازداشت این وکیل دادگستری، فدراسیون بین‌المللی جامعه‌های حقوق بشر و جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران نسبت به دستگیری خودسرانه وی اعتراض کرده و با صدور بیانیه‌ای از دولت‌مردان ایرانی خواهان آزادی او شده بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید