خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  معاون وزیر اسبق اطلاعات ایران به زندان اوین انتقال داده شد

معاون وزیر اسبق اطلاعات ایران به زندان اوین انتقال داده شد

خبرگزاری هرانا – محمدرضا نوراللهیان معاون وزیر اسبق اطلاعات جمهوری اسلامیپ و مشاور امور روحانیون ستاد موسوی در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته ایران، به زندان اوین انتقال داده شد.

به گزارش جرس، نوراللهیان که سابقه عضویت در بیت رهبری را نیز داشته است روز گذشته و در مراسم تشییع پیکر میر اسماعیل موسوی به دخالت نیروهای امنیتی در سیر روند تشییع و هتک حرمت به پیکر ایشان و نیز رفتار وحشیانه با مردم اعتراض نموده بود که همراه با ضرب و شتم بازداشت پلیس امنیت انتقال داده شد.

وی از آنجا به دادسرای ویژه روحانیت برده شده و در آنجا حدود پنج ساعت بازجویی شده و سپس با دستبند و اهانت به زندان اوین انتقال داده شده است.

ماموران بلافاصله نیز اتهامات آقای نوراللهیان را اخلال در نظم عمومی، تحریک مردم به اقدام علیه امنیت داخلی و خارجی کشور، تهدید مأمورین دولتی، رفتار خلاف شأن و شئونات روحانیت ذکر شده است این در حالی است که ایشان صرفا به دخالت نیروهای امنیتی در سیر روند تشییع و هتک حرمت به پیکر ایشان و نیز رفتار وحشیانه با مردم اعتراض نموده بود.

منابع مطلع از داخل دادگاه ویژه روحانیت افزوده اند قاضی وی نصرت آبادی است.

شایان ذکر است که میرمحسن و میر اسماعیل، برادرزاده‌های مهندس موسوی، و سید مهدی موسوی، دیگر عضو این خانواده، از جمله بازداشت شدگان مراسم تشییع هستند که کماکان در بازداشت به سر می برند. از سوی دیگر وحید موسوی، پسر میرمحسن؛ دکتر جواد سلیمی، داماد میرحسین موسوی؛ و نیز پدر حاج میرحسن موسوی، پدر شهیدان سید ابراهیم و سید علی موسوی نیز که امروز در حاشیه‌ی مراسم تشییع بازداشت شده بودند پس از چند ساعت آزاد شده‌اند.

علت بازداشت اعضای خانواده موسوی، دخالت آنها برای جلوگیری از ضرب و شتم مردم حاضر در مراسم تشییع بوده که به ضرب و شتم و بازداشت خود آنها منجر شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید