خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  در پی عدم تمدید مرخصی، چهار تن از فعالین سیاسی اصلاح طلب به اوین بازگشتند

در پی عدم تمدید مرخصی، چهار تن از فعالین سیاسی اصلاح طلب به اوین بازگشتند

خبرگزاری هرانا- در راستای احضار ناگهانی زندانیان سیاسی که برای ایام نوروز به مرخصی چند روزه آمده بودند، محسن امین زاده، فیض الله عرب سرخی، عبدالله رمضان زاده و محسن میردامادی، ظهر پنجشنبه ١١ فروردین، رهسپار زندان اوین شدند.

به گزارش جرس، در ساعات پایانی چهارشنبه دهم فروردین ماه، از سوی مقامات زندان و همچنین نهادهای امنیتی با تعدادی از زندانیان سیاسی که به مرخصی نوروزی آمده بودند، تماس گرفته شده و ابلاغ شده بود که سریعا (پنجشنبه) خود را به زندان اوین معرفی کنند. این شرایطی است که مرخصی زندانیان سیاسی که برای عید نوروز آمده بودند تا ۱۴ فروردین تمدید شده بود.

محسن امین زاده رییس ستاد اصلاح طلبان میرحسین موسوی(ستاد قیطریه) و عضو مؤسس جبهه مشارکت که در ٢۶ خرداد سال ۱۳۸۸ بازداشت و به ۵ سال زندان محکوم شد. او که پس از گذراندن ١۶ ماه در زندان روز اول فروردین به مرخصی نوروزی آمده بود، صبح امروز در پی لغو ناگهانی مرخصی خود به زندان اوین بازگشت.

فیض الله عرب سرخی، عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب نیز، که به ۶ سال حبس محکوم شده، برای استفاده از حق قانونی خود، به چند روز مرخصی نوروزی آمده بود، که در پی لغو مرخصی ها و احضار به زندان، روز پنجشنبه رهسپار اوین گردید.

محسن میردامادی، دبیرکل جبهه مشارکت و نماینده مجلس ششم نیز که، روز ۳۰ خرداد دستگیر و بعد از ماهها بازداشت، به شش سال حبس و ده سال محرومیت از فعالیت سیاسی محکوم شده، ظهر امروز به اوین رهسپار شد.

همزمان، عبدالله رمضان زاده، قائم مقام دبیرکل جبهه مشارکت و سخنگوی دولت محمد خاتمی که در جریان حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری بازداشت و به تحمل ۶ سال حبس محکوم شده نیز، در حالیکه هنوز در روزهای مرخصی قانونی به سر می برد، در میان بدرقه دوستان و خانواده، رهسپار زندان شد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید